• یکشنبه ۱۳ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۲۲:۵۱
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 973-786-5
  • خبرنگار : 28018
  • منبع خبر : ----

رئیس دانشگاه زنجان خبر داد:

آغاز فعالیت منتخبان شورای صنفی دانشگاه زنجان از مهرماه


رئیس دانشگاه زنجان، شوراهای صنفی دانشجویان را عامل شکل‌دهی ارتباط سازمان‌یافته و نظام‌مند بین دانشجویان و مسئولان دانشگاه توصیف کرد و گفت: همه واحدهای دانشگاه زنجان دارای شورای صنفی مستقل‌اند که منتخبان این شورا دور جدید فعالیت خود را از مهرماه جاری آغاز خواهند کرد.

 

محسن نجفیان در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: خوشبختانه بر اساس آئین‌نامه ابلاغی وزارت علوم در خصوص شوراهای صنفی دانشجویان، انتخابات این شورا هر ساله در دانشگاه زنجان مطابق آئین‌نامه در همه واحدهای دانشگاهی برگزار می‌شود.

 

وی در ادامه تصریح کرد: تا یک سال پیش فقط یک نوع شورای صنفی در دانشگاه زنجان فعال بود، اما بر اساس آئین‌نامه جدید در حال حاضر همه واحدهای این دانشگاه یعنی دانشکده‌ها و مجتمع‌های خوابگاهی دارای شورای صنفی هستند.

 

رئیس دانشگاه زنجان با تاکید بر اینکه برگزیدگان شوراهای صنفی فعالیت خود را از مهرماه جاری آغاز خواهند کرد، گفت: با توجه به اینکه دوره یک ساله فعالیت شوراهای فعلی به اتمام نرسیده و تا مهرماه مهلت دارند، بنابراین با وجود برگزاری انتخابات این شورا در اردیبهشت‌ماه جاری، برگزیدگان فعالیت خود را از مهرماه جاری آغاز خواهند کرد.

 

نجفیان همچنین نقش فعالیت شوراهای صنفی دانشجویی در دانشگاه‌ها را موثر ارزیابی کرد و افزود: یکی از فواید حضور شوراهای صنفی در دانشگاه‌ها این است که فعالیت‌های صنفی دانشجویان را سازماندهی می‌کند و بر این اساس دانشجویان به راحتی می‌دانند خواسته‌های صنفی و رفاهی خود را از چه راهی باید پیگیری کنند،‌ ضمن اینکه به عنوان بازوی کمکی به مسئولان در پیشبرد اهداف و حل مشکلات نیز کمک خواهند کرد.

 

وی یادآور شد: شکل‌گیری ارتباط نظام‌مند بین دانشجویان و مسئولان دانشگاه از طریق شوراهای صنفی امکان‌پذیر است و دانشگاه نیز با توجه به اینکه شوراهای صنفی به عنوان نهاد قانونی تعریف شده هستند، از نظرات و عقاید آن‌ها در سیاست‌گذاری و تصمیم‌گیری استفاده خواهد کرد و ضمن اینکه در حال حاضر رابطه متقابل و نزدیکی بین این شوراها و مسئولان در دانشگاه زنجان وجود دارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: