• دوشنبه ۱۴ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۸
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 973-2885-5
  • خبرنگار : 28008
  • منبع خبر : ----

نماینده ولی‌فقیه در استان زنجان:

«مرگ بر آمریکا» موضع قاطع امام راحل در طول حیات‌شان بود


نماینده ولی‌فقیه در استان زنجان گفت: امام راحل تا آخرین لحظه حیات‌شان با شیطان نفس و شیطان اکبر (آمریکا) در عرصه سیاسی مبارزه کردند و «مرگ بر آمریکا» موضع قاطع ایشان بود.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، آیت‌الله علی خاتمی ظهر امروز در مراسم بزرگداشت ارتحال امام خمینی (ره) و سالروز شهادت امام علی (ع) که در آستانه مقدس امامزاده سیدابراهیم (ع) برگزار شد، اظهار کرد: مجموعه 28 سخنرانی مقام معظم رهبری در رابطه با امام راحل یک مجموعه ارزشمند تلقی می‌شود که در راستای شناساندن اهداف بلند امام خمینی (ره) یک دایرة‌المعارف و منشوری ماندگار برای نسل‌های آینده محسوب می‌شود.

 

وی افزود: در تاریخ تحولات انقلاب اسلامی نسل اول و دوم پای در رکاب انقلاب بودند و این در حالی است که نسل سوم و چهارم، امام خمینی (ره) را ندیده و با شرایط پیروزی انقلاب اسلامی آشنایی ندارند، مجموعه سخنرانی مقام معظم رهبری گنجینه ارزشمند برای آشنایی نسل‌های بعد انقلاب به‌شمار می‌آید.

 

آیت‌الله خاتمی تصریح کرد: راه ملت ایران، راه امام راحل است، به گواه و شهادت دوستان و دشمنان وعده‌ای که امام خمینی (ره) داده بودند، امروز شاهد تحقق آن وعده هستیم.

 

امام جمعه زنجان در ادامه یادآور شد: برای حفظ میراث بزرگ امام راحل که همان آرزو و آرمان اسلام‌شناسان است باید تلاش کرد، ایدئولوژی و آرمان انقلاب به عنوان مسئله اصلی در پیروزی انقلاب اسلامی محسوب می‌شود که نقش ولایت‌فقیه به عنوان هدایت‌کننده انقلاب، یکی از اضلاع مهم یک مثلث محسوب می‌شود.

 

آیت‌الله خاتمی خاطرنشان کرد: نقش و حضور مردم، دیگر اضلاع مثلث انقلاب اسلامی به‌شمار می‌آید که نقش به‌سزایی را در پیروزی انقلاب اسلامی ایفا کرد؛ چراکه آنچه از زبان مردم ایران در نقاط مختلف کشور و در کوچه و خیابان در تظاهرات بر زبان می‌آوردند، ایدئولوژی انقلاب تلقی می‌شد.

 

نماینده ولی‌فقیه در استان زنجان افزود: ایدئولوژی انقلاب ایران بر سه محور اسلام، قرآن و عترت استوار بوده است، این ملت ایران بودند که با آرمان و ایدئولوژی انقلاب اسلامی حرکت کردند و در این راستا هیچ حزب، صنف و گروه سیاسی نمی‌تواند ادعا کند که انقلاب فقط برای یک قشر خاصی است که موفق به پیروزی شده است.

 

امام جمعه زنجان در ادامه گفت: در پیروزی انقلاب اسلامی هر کس دل در گرو دین اسلام داشت نقش مهمی را در کسب این پیروزی ایفا کرد و هرکس که قرب بیشتری به دین الهی داشت، همواره در خط مقدم خاکریز انقلاب، جلودار بود.

 

آیت‌الله خاتمی تصریح کرد: امام راحل خدامحوری را اساس فعالیت‌های خود قرار داده بودند و در این زمینه می‌فرودند: «ما مامور به نتیجه نیستیم، بلکه مامور به تکلیف هستیم»؛ تعبد یکی از ویژگی‌های مهم امام محسوب می‌شود که این ویژگی همواره در تمام ابعاد زندگی ایشان مشاهده شده است.

 

وی در ادامه به سایر ویژگی‌های امام خمینی (ره) در طول حیات‌شان اشاره کرد و گفت: استکبارستیزی و استبدادستیزی، از جمله ویژگی‌های برجسته و بارز بنیان‌گذار کبیر انقلاب اسلامی محسوب می‌شود که همواره این موضع‌شان را درباره دشمنان آشکار و نهان انقلاب با قاطعیت اعلام می‌کردند و امروز شعار «مرگ بر آمریکا» و «مرگ بر اسرائیل» از همین موضع در سراسر دنیا طنین‌انداز شده است.

 

آیت‌الله خاتمی خاطرنشان کرد: امام راحل تا آخرین لحظه حیات‌شان با شیطان نفس و شیطان اکبر در عرصه سیاسی مبارزه کردند که امروز پس گذشت ۴۰ سال از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، انقلابیون و آزادگان به سخن معمار کبیر انقلاب درباره «آمریکا شیطان بزر گ است»، رسیده‌اند.

 

نماینده ولی‌فقیه در استان زنجان در ادامه یادآور شد: امام خمینی (ره) در همه عرصه‌ها از نقش و جایگاه مردم استفاده می‌کردند؛ بدرقه میلیونی پیکر امام خمینی (ره) نشان از حب و محبت مردم به رهبرشان داشت که به نمایش گذاشتند و در تاریخ این مراسم ماندگار شد، امروز پس از 28 سال باز هم شاهد حضور گسترده مردم همیشه در صحنه در مراسم سالگرد ارتحال جان‌گداز رهبر کبیر انقلاب اسلامی هستیم.

 

آیت‌الله خاتمی تصریح کرد: در مسئله انقلاب، موضوع توسعه عدالت و عدالت‌محوری همواره مورد توجه امام راحل قرار داشت که در همین امر امام خمینی (ره) دستور تشکیل نهادهایی چون کمیته امداد، جهادسازندگی، بنیاد شهید، بنیاد مسکن و سپاه پاسداران را در ابتدای انقلاب اسلامی صادر کردند.

 

امام جمعه زنجان گفت: وجود رنگ دینی و الهی در انقلاب اسلامی موجب شده بود تا امام خمینی (ره) بارها در برابر یاس و نامیدی کسانی که از زوایای دیگر به انقلاب ایران نگاه می‌کردند، فرمودند: «اسلام هرگز به بن‌بست نمی‌رسد».

 

آیت‌الله خاتمی خاطرنشان کرد: اگر دشمنان انقلاب اسلامی می‌دانستند انقلاب ایران با یک تشر از بین خواهد رفت دیگر نیازی به چنین امکانات و تجهیزات و برنامه‌هایی نبود.

 

وی یادآور شد: پشتیبانی از ولایت و حرکت کردن در خط ولایت نیاز مهم ملت ایران است؛ همان‌گونه که امام خمینی (ره) فرمودند: «آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند»، امروز در حیات خلوت آمریکا نفوذ داریم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: