• سه شنبه ۱۵ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۷
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 973-3085-5
  • خبرنگار : 28008
  • منبع خبر : ----

نماینده ولی‌فقیه در سپاه قدس:

حضور ایران در منطقه، اسرائیل را از پا در خواهد آورد


نماینده ولی‌فقیه در سپاه قدس گفت: حضور ایران در منطقه، اسرائیل را از پا در خواهد آورد؛ این رژیم باید بداند که با ملت ایران شوخی نکند، زیرا این ملت قدرت موشک‌باران تل‌آویو را دارد.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، حجت‌الاسلام‌ و المسلمین علی شیرازی در مراسم گرامی‌داشت شهدای ۱۵ خرداد که به میزبانی حسینیه عاشقان ثارالله زنجان برگزار شد، اظهار کرد: وجود مومنان نعمت الهی است. بعد از پیامبر اکرم (ص) شخصیتی همچون مولای متقیان امام علی (ع) را خداوند برای هدایت جامعه اسلامی خلق کرده بود تا در همه زمینه‌ها برای امت الگو باشند.

 

وی افزود: ما در دوران حیات امام علی (ع) حضور نداشته‌ایم و آنچه از وجود این امام همام به نسل‌های پس از ایشان عرضه شده، یک نما از امام علی (ع) بوده است، اما حضور امام راحل را در زندگی خود دیده و درک کرده‌ایم. اگر علی بن ابیطالب (ع) را ندیده‌ایم اما شاگرد مکتب ایشان را که امام خمینی (ره) است، مشاهده کرده‌ایم که این یک نعمت تلقی می‌شود.

 

نماینده ولی‌فقیه در سپاه قدس در ادامه افزود: بصیریت سیاسی، خط و شیوه زندگی امام راحل نعمت‌هایی است که خداوند در اختیار ملت ایران و جامعه جهانی قرار داده است. نسل جوان امروز کشور، امام راحل، دوران انقلاب اسلامی و هشت سال جنگ تحمیلی را ندیده است اما بر کسانی که وجود والای امام خمینی (ره) را درک کرده‌اند واجب است تا شخصیت و زندگی امام راحل را بر جوانان و نسل‌های آینده تفهیم کنند.

 

شیرازی گفت: بهترین معرف شخصیت امام راحل سخنان ایشان است، صحیفه نور، وصیت‌نامه امام معرف شخصیت ایشان است؛ اگر کسی می‌خواهد امام راحل را بشناسد باید به منابع گفته شده مراجعه کند. برای دیدن عظمت، بصیرت و آینده‌نگری امام راحل لازم است به مجموع سخنرانی‌های ایشان که نمایی از شخصیت امام (ره) را نشان می‌دهد مراجعه کند؛ آن زمان که امام خمینی (ره) مبارزه را آغاز کردند، آینده را می‌دیدند.

 

وی افزود: ما قائل نیستیم که امام راحل معصوم بودند اما اعتقاد داریم که امام در حد اعلایی از تقوا و عرفان قرار داشتند، ایشان یک عارف و خداشناس به تمام معنا بودند، در بعد بصیرت و آینده‌نگری همچون امام راحل شخصیتی این‌گونه نداریم؛ باید بگوییم مثل ایشان یا نداریم و یا کم داریم.

 

نماینده ولی‌فقیه در سپاه قدس تصریح کرد: امام راحل با توکل بر خداوند متعال آمدند و در مقابل دنیای جهان‌خواران همچون آمریکا و اسرائیل و رژیم پهلوی ایستادند و این نترستی و بی‌باکی امام (ره) زمانی بود که هیچ دولتی توان ایستادگی در برابر دو ابر قدرت شرق و غرب را نداشت اما امام راحل با اتکا به خداوند وارد این عرصه شدند.

 

وی یادآور شد: اگر بنا است دین خدا در خطر باشد و انسان کشته شود تا دین زنده بماند، این تکلیف است، امام راحل این تکلیف را برای زن و مرد ایرانی تبیین کردند؛ ایشان زمانی که وارد میدان مبارزه شدند جوان ایرانی با جوان اروپایی و غربی تفاوتی نداشت؛ چراکه آن‌ها نیز دنبال آینده بودند، قدرت امام راحل بود که جوان ایرانی را به یک انسان ایثارگر و شهادت‌طلب تبدیل کرد تا با پذیرفتن مرگ، دین بر جامعه حاکم شود که این هنر امام راحل بود.

 

این مسئول در ادامه گفت: ملت ایران تسلیم فرمان امام راحل بودند و این یعنی ولایت‌فقیه؛ به‌راستی امام راحل این ملت را چگونه تعلیم داده بودند، ملت ایران با سایر ملت‌ها متفاوت نبودند. امام آمد، این مردم را تبدیل به یک الگو برای جامعه اسلامی و جهانی کرد؛ در هشت سال جنگ تحمیلی ملت ایران با دست خالی رژیم صدام را که همه دنیا از او حمایت می‌کردند، شکست دادند.

 

شیرازی تصریح کرد: آن زمانی که امام راحل می‌فرمودند که اسرائیل باید نابود شود، عده‌ای در داخل کشور به این سخن امام می‌خندیدند؛ مطمئن باشید اگر آمریکایی‌ها که می‌خواهند سر بر تن ایران نباشد اگر می‌توانستند در همان روزهای آغازین پیروزی انقلاب اسلامی کاری می‌کردند، وقتی خداوند از یک ملتی حمایت کند چه کسی می‌تواند آن ملت را شکست دهد.

 

وی خاطرنشان کرد: امام راحل با تکیه بر خداوند وارد عرصه مبارزه شدند و ملت ایران نیز با تبعیت از ولایت‌فقیه در پشت سر ایشان حرکت می‌کردند؛ امام با تواضع و توسل به خداوند متعال توانستند قدرت استکبار جهانی را شکست داده و ملت ایران نیز از امام راحل درس گرفت.

 

نماینده ولی‌فقیه در سپاه قدس در ادامه افزود: هنر ملت ایران این بود که حرف امام راحل را باور و تسلیم دین شده و وارد عرصه مبارزه شدند. هر جا که امام اراده کردند، ملت ایران در آن صحنه بدون تردید حضور داشت. امروز نیز ملت ایران تردید نمی‌کنند، قدرت خداوند است که دل ملت ایران را با ولایت‌فقیه گره زده است، امروز مقام معظم رهبری در سخنرانی بیست و نهمین سالگرد ارتحال امام راحل فرمودند: ما در مقابل آمریکا می‌ایستیم، هسته‌ای را راه‌اندازی می‌کنیم این به پشتیبانی ملت و دل‌هایی است که به خداوند توسل جسته میسر می‌شود؛ دشمن قادر به درک این قدرت ملت ایران نیست اما امام راحل این قدرت را درک کردند، زیرا ایشان متصل به ایمان خداوند بودند و به ملت ایران ایمان داشتند.

 

شیرازی یادآورشد: تمام لحظات انقلاب اسلامی معجزات الهی است، هر چقد ما محکم‌تر در صحنه باشیم دشمن عقب‌نشینی خواهد کرد اما در مقابل هر اندازه ما عقب‌نشینی کنیم دشمن پیشروی خواهد کرد، این تجربه چهل ساله ملت ایران در عصر جمهوری اسلامی است.

 

وی خاطرنشان کرد: آن زمان که تروریست‌ها وارد سوریه شدند در داخل کشور عده‌ای گفتند جمهوری اسلامی اشتباه می‌کند از سوریه دفاع می‌کند. بشار اسد اگر زیاد دوام آورد دو ماه خواهد بود، اما امروز ۷ سال است که سوریه مقاومت کرده است، در این میدان چه کسی شکست خورد، آمریکا یا جبهه مقاومت؟ هر اندازه تروریست‌ها فشارشان را بیشتر کردند جبهه مقاومت استقامت کرد و پیروزی حاصل شد، امروز در انتخابات مجلس لبنان حزب‌الله پیروز است.

 

نماینده ولی فقیه در سپاه قدس خاطرنشان کرد: ملت ایران بیدار شده ‌است، امروز ملت‌های مسلمان زیر چتر ولایت حرکت می‌کنند؛ امروز قدرتی که جمهوری اسلامی ایران دارد قابل مقایسه با گذشته نیست؛ همه این قدرت برای این است که ملت ایران دل به ایمان خداوند بسته‌اند، امروز ملت ایران با یاری خداوند دیدند که هر هدفی را که امام راحل داشت تحقق یافت دنیا نیز می‌داند که ملت ایران قدرت دارد و حضور ایران در منطقه موجب تضعیف قدرت آمریکا و اسرائیل خواهد شد.

 

وی یادآور شد: حضور ایران در منطقه، اسرائیل را از پا در خواهد آورد و نسل جوان سقوط این رژیم منحوس را خواهد دید، به اسرائیل می‌گویم با ملت ایران شوخی نکنید، زیرا این ملت قدرت موشک‌باران تل‌آویو را دارد و اگر احساس کند کسی بخواهد به ملت ایران چپ نگاه کند قوای نظامی ایران تحمل نخواهد کرد و آماده است و این ملت از مقام معظم رهبری تا پای جان حمایت خواهد کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: