• جمعه ۱۸ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۶
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 973-3785-5
  • خبرنگار : 28002
  • منبع خبر : ----

/حمایت از فلسطین؛ آبرو برای ایران/

زنجانی‌ها روز قدس را جهانی‌تر کردند


آخرین جمعه ماه مبارک رمضان امسال نیز همانند سال‌های گذشته از راه رسید، روزی که چه خوش نامی نهاد برای این روز، آری امروز روز جهانی قدس بود، روزی که همه در صحنه حضور داشتیم تا این روز همچنان جهانی بماند.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، امروز مردم پایتخت شور و شعور حسینی همانند سایر ملت مسلمان ایران و جهان، در صحنه جهانی روز قدس حضوری حماسه خلق کردند تا سهم خود را در دفاع از مظلومیت مردم فلسطین که سال‌ها است از خانه و کاشانه خود آواره شده‌اند، ادا کنند. آری، روز جهانی قدس، روز فریاد رهایی مردم مظلوم فلسطین از چنگال مستکبران جنایتکار و روز مقابله مستضعفان با مستکبران است.

 

این اجتماع گسترده از مردم یادآور این فرموده خدای متعال در آیه 75 از سوره مبارکه نساء بود: «و چرا شما در راه خدا [و در راه نجات] مردان و زنان و كودكان مستضعف نمى‌‏جنگيد همانان كه مى‌ گويند پروردگارا ما را از اين شهرى كه مردمش ستم‏پيشه‌ اند بيرون ببر و از جانب خود براى ما سرپرستى قرار ده و از نزد خويش ياورى براى ما تعيين فرما» و مردم شهیدپرور زنجان، روز قدس امسال نیز در راستای تبعیت از این دستور خدای متعال، بار دیگر به میدان آمدند تا روز جهانی قدس، جهانی‌تر شود.

 

روز قدس، میراث گران‌بهای بنیان‌گذار فقید جمهوری اسلامی و نشانی از عمق دوراندیشی و هوشمندی امام خمینی (ره) است که بیانگر اعتقاد و پای‌بندی ایشان به اندیشه وحدت و انسجام اسلامی مقابل زورگویان عرصه جهانی است. امروز جهان اسلام به‌ویژه کشورهای خاورمیانه از فلسطین گرفته تا یمن شاهد دسیسه‌های رژیم غاصب صهیونیستی و سیاست‌های غلط کشورهای منطقه و مرتجع عربی است که باعث به خاک و خون کشیده شدن انسان‌های بی‌گناه شده و سکوت جوامع بین‌المللی، منجر به شعله‌ور شدن آتش فتنه توسط رژیم غاصب صهیونیستی شده است.

 

قصه قدس و مردمان سرزمین‌اش، قصه پرغصه جهان اسلام و تمام آزادی‌خواهان جهان است. مردمان این قطعه از جهان اسلام از خانه و کاشانه‌شان مظلومانه رانده شده و سرزمین سبزشان به تلی از خاکستر تبدیل شده، درختان سرافراز و ایستاده زیتون‌شان قد خم کرده، پیران، جوانان، زنان، مردان و کودکان مظلومش با فقر و درد و بی‌خانمانی و غربت دست و پنجه نرم می‌کنند. با وجود همه ظلم‌ها و ستم‌های روا داشته شده به قدس و مردمان مظلومش، صدای رسای «آزادی قدس» از چهار سوی جهان به گوش می‌رسد.

 

مردم استان زنجان در سال‌روز جهانی قدس، ضمن تجدید عهد و پیمان با آرمان‌های بنیان‌گذار جمهوری اسلامی حضرت امام خمینی (ره) و با پیروی از منویات رهبر معظم انقلاب، هم‌زمان با سراسر کشور با مشت‌های گره کرده، ندای «الله‌اکبر» سر داده و آزادی قدس شریف را سر دادند. انتظار از آحاد مردم همیشه در صحنه و روزه‌داران استان این بود که با حضور شکوهمند خود در راهپیمایی روز جهانی قدس، لرزه بر اندام پوشالی آمریکا و رژیم غاصب صهیونیستی بیاندازند که زنجانی‌ها باز هم در این زمینه، حماسه‌ساز شدند.

 

مردم زنجان در راهپیمایی روز جهانی قدس امسال با سر دادن شعارهایی چون «مرگ بر اسرائیل»، «مرگ بر آمریکا»، «مرگ بر آل‌سعود»، «مرگ بر وهابی»، «مرگ بر منافق»، «مرگ بر دشمنان انقلاب»، «روز جهانی قدس، یوم‌الله یوم‌الله / بنیان‌گذار این روز، روح‌الله روح‌الله»، «روز جهانی قدس، روز رسول‌‌الله است / نابودی اسرائیل، در دست حزب‌الله است»، «نه سازش نه تسلیم، مطیع رهبر هستیم»، «ای رهبر آزاد، آماده‌ایم آماده» و ... انزجار خود را از رژیم غاصب اسرائیل نشان دادند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: