• جمعه ۱۸ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۳
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 973-3885-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست‌جمهوری:

روز قدس، روز افشاگری جنایات اسرائیل و آمریکا است


رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست‌جمهوری اظهار کرد: روز قدس، روز افشاگری نسبت به جنایات اسرائیل و آمریکا است.

 

به گزارش‌ ایسنا، منطقه زنجان، حجت‌الاسلام سیدرضا اکرمی در سخنرانی پیش از خطبه‌های این هفته نمازجمعه زنجان، اظهار کرد: ما در طول سال شمسی و قمری اعیاد متعددی داریم که البته روز جمعه نیز عید هفتگی است. همچنین با توجه به اینکه عید روز جمعه کمتر از عید قربان نیست، می‌توان اذعان داشت که خوبی‌ها با بدی‌ها در روز جمعه با روزهای دیگر هفته متفاوت است.

 

وی ادامه داد: روز جمعه آخر ماه رمضان توسط امام راحل به نام روز جهانی قدس نامگذاری شده و این روز، روز بزرگی برای مسلمانان است.

 

اکرمی با اشاره به اینکه در 54 سال قبل، امام راحل نسبت به موضوع فلسطین هشدار داده و بر اهمیت آن تاکید کردند، گفت: این امر نشان از ریشه‌دار بودن موضوع فلسطین است.

 

وی با بیان اینکه در طول سال، یوم‌الله و روزهای بزرگ و با عظمت زیادی داریم، ولی روز 22 بهمن‌ماه و روز قدس دو روز رسمی هستند که هر سال در آن‌ها راهپیمایی باشکوهی برگزار می‌شود، تصریح کرد: البته 22 بهمن مربوط به داخل کشور است، اما روز قدس یک مسئله جهانی است.

 

مشاور عالی وزیر کشور در امور روحانیت، با توصیه به مسئولان استان مبنی بر فکر کردن بیشتر به چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی گفت: باید در این روز یک گزارشی به مردم داده شود که از سال 1357 تاکنون یعنی پس از گذشت 40 سال در کشور، 40 دستاورد بسیار مهم داشتیم.

 

وی با اشاره به اینکه قبل از پیروزی انقلاب اسلامی، ایران یک منطقه امن برای آمریکا بود، گفت: امروز ایران مقتدر و مستقل است و در هر معادله‌ای‌ حضور دارد و اگر نباشد آن معادله شکل پیدا نمی‌کند.

 

اکرمی با اشاره به اینکه قبل از انقلاب، ایران را حامی رژیم صهیونیستی می‌دانستند، در صورتی که ما امروز دشمن آن‌ها هستیم، گفت: باید همه این موضوعات تبیین شود.

 

مشاور عالی وزیر کشور در امور روحانیت در ادامه به اهمیت روز قدس اشاره کرد و افزود: امروز روز یوم‌الله و در واقع روز آل محمد (ص) است و از همین رو است که حضور در راهپیمایی روز قدس برای ما همچون عبادت محسوب می‌شود.

 

وی با اشاره به برگزاری راهپیمایی روز قدس در بیش از 900 شهر کشور گفت: امروز ترامپ بی‌خردترین رئیس‌جمهور  آمریکا است؛ چرا که هیچ معاهده‌ای را قبول ندارد.

 

اکرمی با اشاره به اینکه تاکنون برای برجام بیش از دو سال کار شده است، افزود: به برکت برجام بیش از 100 کشور جنبش عدم تعهد، ایران را ضد جنگ و ضدبمب اتمی معرفی کردند.

 

رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست‌جمهوری با اشاره به اینکه ترامپ با وجود این سخنان برجام را کنار زده است، افزود: مردم ایران امروز در روز قدس حضور پیدا کردند که بگویند از آمریکا نفرت می‌جوییم.

 

وی با اشاره به اینکه بدترین دشمنان آن‌هایی هستند که ناشناخته بمانند، تصریح کرد: اگر دشمن، خود را نشان داد، خطری ندارد به شرط اینکه ما به وظایف خودمان عمل کنیم.

 

اکرمی با اشاره به اینکه آمریکا در تلاش برای محکوم کردن ایران با فشار تبلیغاتی است، گفت: اما ما باید با حضور در صحنه، خود آن‌ها را رسوای خاص و عام کنیم.

 

مشاور عالی وزیر کشور در امور روحانیت در ادامه به موضوع رژیم صهیونیستی اشاره و اظهار کرد: اگر قدری به عقبه این کشور برگردیم متوجه می‌شویم که روزی نبوده که رژیم غاصب صهیونیستی آدم‌کشی نکرده باشد.

 

وی با اشاره به اینکه رژیم صهیونیستی 200 کلاهک هسته‌ای دارد، اما کسی به او کاری ندارد، اظهار کرد: باید جنایات این دولت غاصب را افشا کنیم و به فرزندان خود نیز این موضوع را تبیین کنیم که حضور در راهپیمایی روز قدس از روی بیکاری نیست، بلکه وظیفه هر مسلمان حضور در این راهپیمایی است.

 

رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست‌جمهوری با بیان اینکه داعش ساخته آمریکا است، گفت: در واقع حضور مردم در راهپیمایی برای این است که بگوییم ایران اسلامی با همه مشکلاتی که دارد، با تمام توان تلاش خواهد کرد که اسرائیل را غاصب و جانی معرفی کند و در مقابل داعش و داعشیان ایستادگی را خواهد کرد.

 

وی با اشاره به اینکه ما مامور به تکلیف هستیم نه مامور به نتیجه، افزود: ما وظیفه داریم که نسبت به اسرائیل و آمریکا و جنایات آن‌ها انزجار نشان دهیم و نسبت به جنایات آن‌ها افشاگری داشته باشیم.

 

اکرمی خاطرنشان کرد: همه مسائل سیاسی را باید با مسائل اقتصادی هماهنگ کنیم و از همین رو باید دو تشکیلات یکی در زمینه سیاست‌های خارجی و دیگری مسائل داخلی ایجاد شود.

 

وی اظهار کرد: همچنین گردشگری را باید در ایران فعال و از همین مسیر ایجاد اشتغال کنیم؛ چرا که عید امسال بالغ بر 350 هزار نفر به ترکیه سفر داشتند، بالغ بر 700 میلیون دلار هزینه شده است، در حالی که این هزینه می‌توانست صرف ایجاد اشتغال در کشور شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: