• شنبه ۱۹ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۴۰
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 973-986-5
  • خبرنگار : 28018
  • منبع خبر : ----

معاون پژوهشی دانشگاه زنجان خبر داد:

رشد میلیاردی قراردادهای پژوهشی دانشگاه زنجان طی سال گذشته


معاون پژوهشی دانشگاه زنجان، از رشد یک میلیارد و 700 میلیون تومانی قراردادهای پژوهشی دانشگاه زنجان طی یک سال گذشته خبر داد و گفت: برای سال‌جاری یک قرارداد پژوهشی میلیاردی برای دانشگاه زنجان منعقد شده است که امیدواریم به‌زودی تامین اعتبار شود.

 

ابوالفضل جلیلوند در گفت‌وگو با ایسنا، ضمن اعلام این مطلب، از رشد صد درصدی قراردادهای پژوهشی سال 96 دانشگاه زنجان خبر داد و گفت: در سال 95 مبلغ قراردادهای پژوهشی این دانشگاه حدود یک میلیارد تومان بود که این مبلغ در سال گذشته با افزایش بیش از صد درصدی به 2 میلیارد و 700 میلیون تومان رسیده است.

 

وی در ادامه با بیان اینکه بخش عمده قراردادهای پژوهشی دانشگاه زنجان در حوزه زمین‌شناسی است،‌ تصریح کرد: خوشبختانه این دانشگاه توانسته جایگاه خوبی را در رتبه‌بندی‌های بین‌المللی نظیر تایمز و QS به دست آورد و در رتبه‌بندی‌های داخل کشور نیز جزو دانشگاه‌های سطح دو قرار گرفته، ضمن اینکه از نظر فعالیت‌های بین‌المللی رتبه‌ اول را در بین دانشگاه‌ها کسب کرده است.

 

معاون پژوهشی دانشگاه زنجان، تاکید کرد: آنچه که به‌عنوان انتظار وجود دارد این است که سهم این دانشگاه از پروژه‌های کلان ملی برآورده نشده است و رقابت سختی بین دانشگاه‌های بزرگ در این زمینه وجود دارد اما خوشبختانه آخرین پروژه‌ این دانشگاه با اعتبار یک میلیارد تومانی منعقد شده که امیدواریم اعتبار آن به‌زودی تامین شود.

 

جلیلوند، قرار گرفتن در ردیف دانشگاه‌های سطح یک را از مهم‌ترین اهداف دانشگاه زنجان عنوان کرد و گفت: اگر چه از نظر ما اشکالاتی به سطح‌بندی دانشگاه‌ها وارد است، اما تلاش می‌کنیم دانشگاه زنجان جزو دانشگاه‌های سطح یک کشور قرار گیرد.

 

به گفته وی، دانشگاه زنجان در بحث سرآمدان اعضای هیئت علمی روند رو به رشدی را داشته است، به طوری که سال گذشته 6 مقاله از این دانشگاه در سطح بین‌المللی منتشر شد و در حوزه دانشجویی نیز بیشترین تعداد مشمولین جوایز بنیاد نخبگان استان با 118 دانشجو به دانشگاه زنجان تعلق گرفت، ضمن اینکه در سال 96 دو دانشمند برتر ISI از دانشگاه زنجان انتخاب شد.

 

معاون پژوهشی دانشگاه زنجان، از جذب 10 محقق پسادکتری در دانشگاه خبر داد و گفت: خوشبختانه فرصت‌های مطالعاتی دانشجویان طی سه سال اخیر در دانشگاه زنجان افزایش یافته، به طوری که سالیانه 20 نفر از این امکان استفاده می‌کنند.

 

جلیلوند همچنین از برنامه دانشگاه زنجان برای انعقاد تفاهم‌نامه‌های بین‌المللی خبر داد و گفت: علاوه بر این سعی می‌کنیم در دوره‌های تحصیلات تکمیلی (کارشناسی ارشد و دکتری) دوره‌های مشترک آموزشی برگزار کنیم، ضمن اینکه در حال حاضر با دانشگاه‌هایی نظیر چین، ترکیه،‌ روسیه، فنلاند و غیره تفاهم‌نامه‌هایی را در عرصه‌های پژوهشی و آموزشی منعقد کرده‌ایم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: