• شنبه ۱۹ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 973-5084-5
  • خبرنگار : 28009
  • منبع خبر : ----

مدیر امور شیلات سازمان جهادکشاورزی استان زنجان:

پایانه فروش و صادرات شیلات در استان راه‌اندازی می‌شود


مدیر امور شیلات سازمان جهادکشاورزی استان زنجان گفت: ایجاد پایانه فروش و صادرات محصولات شیلاتی در استان در دستور کار قرار دارد.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، منصور حقی‌راد در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با توجه به ظرفیت بالای پرورش، تولید و صادرات آبزیان به ویژه ماهی قزل‌آلا در استان زنجان، ایجاد پایانه فروش و صادرات محصولات شیلاتی در این استان ضروری به نظر می‌رسد. این در حالی است که پارسال بیش از ۱۲ هزار و ۳۰۰ تن ماهی قزل‌آلا در استان زنجان تولید شد و سالانه بیش از 8000 تن از ماهی‌های تولیدی زنجان به استان‌های همجوار صادر می‌شود.

 

این مسئول ادامه داد: حجم بالای تولید و صادرات ماهی در استان زنجان، همه ساله سبب ورود واسطه‌ها به بازار آبزیان استان می‌شود و این واسطه‌ها با خرید تولیدات پرورش‌دهندگان به قیمت دلخواه، موجب کاهش سود اقتصادی آبزی‌پروران استان می‌شوند. به همین خاطر ایجاد پایانه فروش و صادرات محصولات آبزی از اولویت‌های مدیریت شیلات استان زنجان به شمار می‌رود.

 

وی در ادامه با تاکید بر این‌که سرمایه‌گذاری در حوزه فرآوری و بسته‌بندی محصولات آبزی از اولویت‌های شیلات استان است، اظهار کرد: در راستای ارتقای سرانه آبزیان در استان و به تبع آن افزایش سطح سلامت جامعه، با توجه ظرفیت بالای تولید انواع ماهیان به ویژه ماهی قزل‌آلا در استان، ایجاد واحدهای فرآوری و بسته‌بندی به منظور عرضه ماهی پاک‌شده و آماده طبخ در استان ضروری است.

 

حقی‌راد با بیان این‌که سرمایه‌گذاری در حوزه فرآوری و بسته‌بندی محصولات شیلاتی به طور جدی در دستور کار قرار دارد، ادامه داد: متاسفانه پایین بودن مصرف سرانه آبزیان در استان و خروج ماهیان تولیدی آبزی‌پروران برای ارسال به سایر استان‌ها، زمینه‌ساز فعالیت واسطه‌ها شده است و در نهایت تولیدات آبزی‌پروران استان به قیمت پایین توسط واسطه‌ها خریداری می‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: