• شنبه ۱۹ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۴
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 973-3487-5
  • خبرنگار : 28025
  • منبع خبر : ----

سرپرست امور قرآنی اوقاف استان زنجان:

موقوفات قرآنی در استان زنجان ناچیز است


سرپرست امور قرآنی اوقاف استان زنجان وقف‌های قرآنی را ناچیز خواند و گفت: ظرفیت هیئت امنای مساجد برای وقف‌های جدید قرآنی به‌کارگیری می‌شود .

 

احمد نوروزی در گفت‌وگو با ایسنا ، منطقه زنجان، اظهار‌کرد: یکی از وقف‌های حوزه قرآنی به وقف مصحف شریف اختصاص دارد که افراد با پرداخت مبلغ 7 هزار تومان در این امر مشارکت می‌کنند و حتی در صورت تمایل نام افراد در صفحه نخست قرآن درج می‌شود .

 

وی خاطرنشان کرد: مصحف شریف با توجه به نیت واقفان برای استفاده در مساجد، حسینه‌ها، امامزادگان، کلاس‌های قرآنی یا سایر محل‌های خاص که افراد تعیین می‌کنند، خریداری می‌شود که تا کنون 4 هزار جلد وقف شده است .

 

سرپرست امور قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان با اشاره به اینکه نیت واقفان می‌تواند نشر و ترویج قرآن کریم باشد، گفت: در این بخش نیز قرآن‌هایی چاپ و برای روخوانی، روان‌خوانی، کلاس‌های حفظ و مفاهیم قرآن مورد استفاده قرار می‌گیرد .

 

این مسئول بیان کرد: در بخش دیگری از موقوفات درآمد حاصل از یک فعالیت به عنوان مثال عواید یک زمین کشاورزی در امور قرآنی هزینه می‌شود تا کمکی به نشر فرهنگ دینی باشد .

 

نوروزی موقوفات قرآنی را ناچیز خواند و گفت: درآمد وابسته به موقوفه استان زنجان در بخش وقف‌های قرآنی که برای یک سال هزینه‌ها را تأمین کند، کم است و نمی‌تواند برای برنامه‌ریزی گسترده کفایت کند .

 

وی با اشاره به اینکه توسعه و ترویج فرهنگ قرآن مشروط به افزایش درآمد موقوفات قرآنی است، عنوان کرد: قصد داریم تبلیغات گسترده از طریق هیئت امنای مساجد در راستای وقف‌های جدید قرآنی انجام دهیم .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: