• شنبه ۱۹ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۰
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 973-3787-5
  • خبرنگار : 28025
  • منبع خبر : ----

رئیس تبلیغات اسلامی شهرستان زنجان:

نگاه عملکردی قرآن در متون آموزشی توسعه یابد


رئیس تبلیغات اسلامی شهرستان زنجان به توسعه رویکرد عمل‌گرایی به آموزه‌های قرآنی تاکید کرد .

 

حجت‌الاسلام فیروز‌علی خسروی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، ضمن مهم خواندن توجه متولیان و اهالی قرآن برای برجسته کردن جایگاه کتاب آسمانی مسلمانان در جامعه اظهار کرد: خود مردم متدین شهر و کشور ما نیز برای این امر باید پیش‌قدم شوند .

 

وی با اشاره به اینکه در حوزه قرآنی بیشتر به آموزش‌های روخوانی و روانخوانی پرداخته شده است، تصریح‌کرد: اگر متولیان حوزه قرآن به مباحث این بخش تعمیق ببخشند در زندگی اثرات خوبی برجای می‌گذارد و در ابعاد مختلف اجتماعی نمود پیدا می‌کند .

 

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان زنجان قرآن را نسخه شفابخش دنیا و آخرت خواند و گفت: متاسفانه نتوانستیم حق قرآن را به درستی ادا کنیم و این کتاب الهی کمی در جامعه مهجور مانده است .

 

این مسئول به پیاده کردن مفاهیم قرآن در جامعه تاکید کرد و گفت: با گذشت زمان بیشتر به این موضوع پی می‌بریم که باید بیش از این برای رویکرد عملکردی کردن  قرآن در جامعه اهتمام ورزید .

 

خسروی تصریح کرد: ریشه‌های مفاهیم قرآن باید از مهدهای کودک در متون کتاب‌های آموزشی گنجانده شود و این آموزه‌های عملی تا دانشگاه و سطوح بالاتر ادامه یابد .

 

وی عملی نبودن مباحث قرآنی مطرح شده در کتب درسی را یکی از چالش‌ها عنوان کرد و افزود: نگاه عملکردی به این کتاب آسمانی می‌تواند از بسیاری آسیب‌ها در جامعه جلوگیری کند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: