• شنبه ۱۹ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 973-5584-5
  • خبرنگار : 28002
  • منبع خبر : ----

نماینده عالی دولت در استان زنجان:

مهارت‌آموزی در برنامه‌ریزی کارگروه اشتغال تداوم داشته باشد


نماینده عالی دولت در استان زنجان تاکید کرد: بحث مهارت‌آموزی باید در برنامه‌ریزی‌های کارگروه اشتغال استان تداوم داشته باشد.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، اسدالله درویش‌امیری صبح امروز در جلسه کارگروه اشتغال و توسعه استان با تاکید بر اینکه مبحث آموزش مهارت‌آموزی که تا به امروز نتایج مثبتی را به دنبال داشته است، باید در برنامه‌ریزی‌های کارگروه اشتغال استان تداوم داشته باشد، افزود: اعتقاد راسخ به این مهم داریم که برای تحقق اشتغال به‌عنوان یکی از دغدغه‌های اصلی دولت، نباید به بخشنامه دل‌خوش کرد.

 

وی با بیان اینکه فراهم کردن زمینه اشتغال، فراتر از سایر مباحث از جمله اعطای تسهیلات در این بخش به‌شمار می‌رود، تصریح کرد: یکی از اقدامات جدی که باید در این راستا صورت گیرد، اعلام برنامه‌ها از سوی دستگاه‌های عضو کارگروه اشتغال است؛ چرا که معتقدیم بسیاری از ظرفیت‌های استان که قابلیت ایجاد اشتغال دارد، نیاز آنچنانی به اعطای تسهیلات نیست.

 

استاندار زنجان با اشاره به اینکه دستگاه‌های اجرایی باید به گونه‌ای گزارش‌های خود را ارائه دهند که سهم اشتغال استان از برنامه‌ریزی‌ها و تخصیص تسهیلات مشخص شود، ادامه داد: یکی از تاکیدات استان در حوزه اشتغال، تداوم آموزش‌های مهارت‌آموزی است که باید برنامه‌ریزی‌ها در راستای تقویت مهارت نیروی کار فعال استان باشد که تحقق این امر با توجه به تقویت امکانات و تجهیزات اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان، دور از دسترس نیست.

 

وی با یادآوری اینکه با همراهی بانک‌های عامل در سال گذشته، 12 هزار و 500 میلیارد ریال تسهیلات به بخش تولید از منابع بانکی پرداخت شد، اظهار کرد: شاخص‌های ثبت شده در سال گذشته حاکی از افزایش ایجاد اشتغال در استان دارد، به طوری که 13 هزار نفر به بیمه‌شدگان اجباری اضافه شده و از سوی دیگر تعداد مقرری‌بگیران بیمه بیکاری استان نیز 25 درصد کاهش یافته است.

 

درویش‌امیری در ادامه با اشاره به اینکه علی‌رغم آمار مطلوب در زمینه آموزش مهارت‌آموزی که طی سال گذشته به دست آمد، این روند در سال‌جاری نیز تداوم خواهد داشت، افزود: بر اساس آمار، 68 هزار و 111 نفر برای مهارت‌آموزی و طرح کارورزی و نیز 24 هزار و 490 نفر در بخش دولتی آموزش‌هایی را که مدنظر بوده است را پشت سر گذاشته‌اند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: