• یکشنبه ۲۰ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۱
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 973-3887-5
  • خبرنگار : 28008
  • منبع خبر : ----

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان زنجان خبر داد:

افزایش 10 درصدی اعضای کتابخانه‌های عمومی استان زنجان


مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان زنجان گفت: افزایش 10 درصدی اعضای کتابخانه‌های عمومی استان یکی از برنامه‌های مهم این اداره کل در سالجاری محسوب می‌شود .


امیرعلی نیک‌بخش در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: افزایش سرانه مطالعه کتاب یکی از موضوعاتی مهم در حوزه کتابخوانی است که اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان توجه ویژه‌ای بر روی این مسئله دارد .


وی در ادامه به راهکارهای افزایش سرانه مطالعه اشاره کرد و افزود: افزایش سرانه فضاهای آموزشی یکی از عوامل مهم در افزایش سرانه مطالعه محسوب می‌ شود که در این راستا تا پایان سال 97 شاهد رسیدن تعداد کتابخانه‌های عمومی استان به 100 باب خواهیم بود .


نیک‌بخش تصریح کرد: در حال حاضر در استان زنجان هفت باب کتابخانه‌ عمومی در دست ساخت است که این کتابخانه‌ها در نقاط مختلف استان قرار دارند و تاکنون از پیشرفت فیزیکی مطلوبی نیز برخودار هستند که امیدواریم تا پایان سال جاری شاهد تکمیل این پروژه‌ها باشیم .


مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان زنجان در ادامه یادآور شد: افزایش 10 درصدی اعضای کتابخانه‌های عمومی استان یکی از برنامه‌های مهم اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان در سالجاری محسوب می‌شود که شاهد افزایش 10 درصدی در اعضای کتابخانه‌ها باشیم .


این مسئول تصریح کرد: کتابخانه‌های در حال ساخت استان در شهرستان‌های خرم‌دره، ابهر، زنجان، هر منطقه یک کتابخانه و دو کتابخانه توسط سایر دستگاه‌ها در حال ساخت است .


وی خاطرنشان کرد: امسال 20 درصد در بخش منابع امانتی کتاب‌ها اعتبار در نظر گرفته شده است، افزایش تنوع کتاب‌های موجود در کتابخانه‌ها و افزایش امانات کتاب از دیگر برنامه‌های این اداره کل در حوزه افزایش سرانه کتاب محسوب می‌شود .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: