• شنبه ۱۹ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۷:۰۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 973-5984-5
  • خبرنگار : 28002
  • منبع خبر : ----

دلایل موفق نبودن طرح کارورزی در زنجان چیست؟


مدیرکل تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی استان زنجان با بیان اینکه عدم توفیق در گرفتن مشوق‌های بیمه‌ای در طرح کارورزی، کشوری است، گفت:‌ همچنین مداخلات دولتی و ورود تامین‌اجتماعی از دلایل عدم موفقیت این طرح برآورد شده است.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، محمدرضا یوسفی در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری استان، با یادآوری اینکه کارگروه اشتغال بعد از ادغام وظایف مختلفی را عهده‌دار شده است، افزود: بی‌شک بحث ایجاد اشتغال و از همه مهم‌تر رفع موانع ایجاد اشتغال از رویکردهای اصلی این کارگروه است که تا به امروز مصوبات تاثیرگذاری در این جلسه را شاهد بوده‌ایم.

 

وی با بیان اینکه یکی از موارد پیگیری شده در این کارگروه مربوط به توسعه مشاغل خانگی در استان بوده که معتقدیم تحقق این امر مهم نیازمند آموزش و برنامه‌ریزی است، ادامه داد: ۱۹ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان به مشاغل خانگی در استان زنجان اختصاص‌ یافته و ارائه این تسهیلات با نرخ چهار درصد بوده که تاکنون ۸ میلیارد تومان تسهیلات در بحث مشاغل خانگی پرداخت ‌شده است.

 

این مسئول با اشاره به اینکه ایجاد مشاغل خانگی، توسعه استان و محرومیت‌زدایی را به دنبال داشته و در این راستا اداره‌کل تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی بر توسعه مشاغل خانگی تأکید داشته و برنامه‌ریزی لازم را دارد، اظهار کرد: مشاغل خانگی به ‌صورت یک واحد کسب ‌و کار در جامعه فعالیت می‌کنند و پرداخت صد درصدی تسهیلات مشاغل خانگی در استان برنامه جدی اداره‌کل تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی است.

 

مدیرکل تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی استان زنجان در ادامه خاطرنشان کرد: همراهی دستگاه‌های اجرایی برای کمک به حوزه اشتغال الزامی است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: