• دوشنبه ۲۱ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 973-6184-5
  • خبرنگار : 28009
  • منبع خبر : ----

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهادکشاورزی استان زنجان خبر داد:

راه‌اندازی تنها زنجیره تولید گوشت بوقلمون کشور در استان زنجان


معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان از راه‌اندازی تنها زنجیره تولید گوشت بوقلمون کشور در استان زنجان خبر داد .


به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، محمدعلی صادقی در جمع خبرنگاران با اشاره به فعالیت 25 واحد پرورش بوقلمون در استان، اظهار کرد: استان زنجان یکی از استان‌های موفق کشور در زمینه پرورش بوقلمون به شمار میرود و در حال حاضر 23 واحد پرورش بوقلمون گوشتی در استان زنجان فعال است .


این مسئول با بیان اینکه ظرفیت واحدهای گوشتی در مجموع به 156 هزار و 700 قطعه در هر دوره میرسد، ادامه داد: همچنین دو واحد پرورش بوقلمون مادر در استان زنجان فعال است که ظرفیت آنها در مجموع بیش از 10 هزار قطعه در سال برآورد شده است .


وی با بیان اینکه استان زنجان سهم 60 درصدی در تولید و تامین جوجه یک روزه بوقلمون گوشتی کشور دارد، افزود: زنجان دومین استان تولید کننده گوشت بوقلمون در کشور به حساب می‌آید و پارسال 3200 تن گوشت بوقلمون در  استان تولید شد .


صادقی خاطرنشان کرد: هم‌اکنون 2150 نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم در واحدهای پرورش بوقلمون استان مشغول به کار هستند و اولین و تنها زنجیره تولید گوشت بوقلمون کشور در استان زنجان راه‌اندازی شده است .


به گزارش ایسنا، گوشت بوقلمون تولیدی استان زنجان علاوه بر تامین نیاز استان به سراسر کشور ارسال می‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: