• یکشنبه ۲۰ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۹
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 973-4087-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

ورود 90 درصد شرکت‌های دانش‌بنیان به مرحله تجاری‌سازی


کارشناس پارک علم و فناوری دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم‌پایه زنجان اظهار کرد: 90 درصد شرکت‌های دانش‌بنیان مستقر در پارک علم و فناوری به مرحله تجاری‌سازی می‌رسند.

 

احسان بنی‌آدم در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، با اشاره به اینکه در حال حاضر بالغ بر 31 شرکت دانش‌بنیان در استان در حال فعالیت هستند، گفت: از این تعداد در حال حاضر 13 شرکت دانش‌بنیان در پارک علم و فناوری مستقر است. این در حالی است که سال گذشته این تعداد 17 مورد گزارش شده بود و طی امسال چند مورد ریزش در این شرکت‌های دانش‌بنیان مشاهده شده است، با این وجود همچنین احتمال ورود و ثبت سه شرکت دانش‌بنیان دیگر نیز وجود دارد و این رقم در طی سال یک رقم شناور است.

 

وی ادامه داد: فعالیت این شرکت‌ها بر اساس آیین‌نامه ارائه شده در پارک علم و فناوری است و تا سه سال مهلت اینکه به واحدهای ارزش آفرین تبدیل شوند و سپس تا 5 سال می‌توانند در واحدهای چند مستاجره این پارک استقرار یابند و سپس زمین‌هایی که به مدت 35 سال قابل واگذاری است به این واحدها واگذار می‌شود.

 

کارشناس پارک علم و فناوری دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم‌پایه زنجان اظهار کرد: این مقررات بر اساس ارزیابی‌های سالانه است و در صورتی که بعد از دو سال محرز شود که این شرکت فناورانه نیست از این حوزه خارج می‌شود و نمی‌تواند از حمایت‌ها و پشتیبانی‌های دولت بهره‌مند شود.

 

وی با اشاره به اینکه شرکت‌های دانش‌بنیان دانشگاهی با مشارکت سهام دار و اعضای هئیت علمی دانشگاه‌ها ایجاد می‌شود، گفت: در حدود 6 نفر از اساتید دانشگاه تحصیلات تکمیلی،7 نفر از اساتید دانشگاه زنجان و چند تن از اساتید سایر دانشگاههای استان زنجان در این پارک‌ها فعالیت دارند.

 

بنی‌آدم افزود: بیشتر این اساتید در حوزه آی‌تی، لیزر، اپتیک، علوم زمین مشغول هستند و توانسته‌‍‌اند در 90 درصد موارد شرکت را به مرحله تجاری‌سازی برسانند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: