• دوشنبه ۲۱ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۷
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 973-1086-5
  • خبرنگار : 28009
  • منبع خبر : ----

«چیپس میوه»؛ بخوریم یا نه؟


مدیر گروه علوم زراعی و باغی واحد علمی‌کاربردی مرکز تحقیقات و آموزش سازمان جهادکشاورزی استان زنجان گفت: با توجه به محتویات چیپس میوه، به راحتی می‌توان آن را جایگزین خوراکی‌های ناسالمی کرد که برای سلامتی بسیار مضر است، اما میزان مصرف آن باید با دقت همراه باشد.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، خشك كردن ميوه‌ها، يكی از راه‌های جلوگيری از فساد ميكروبی آن‌ها است. در اين روش با كاهش ميزان رطوبت، امكان فساد ميكروبی و سرعت واكنش‌های مضر ديگر به ميزان زيادی كم می‌شود. همچنین خشك كردن علاوه بر اين‌كه اثر نگهدارندگی محصول را بالا می برد، وزن و حجم آن را نيز به ميزان چشمگيری كاهش داده و تا حد قابل توجهی زمینه را برای کم شدن هزينه‌های حمل و نقل و ذخيره‌سازی فراهم می‌کند.

 

مدیر گروه علوم زراعی و باغی واحد علمی‌کاربردی مرکز تحقیقات و آموزش سازمان جهادکشاورزی استان زنجان در این رابطه اظهار می‌کند: امروزه صادرات ميوه‌های خشك شده، اهميت بسياری دارد. توزيع نامناسب صنايع غذايی و انواع محصولات كشاورزی و فصلی، همچنین منطقه‌ای بودن توليد بسياری از محصولات از دلايل عمده برای خشك كردن ميوه‌ها به شمار می‌آید. علاوه بر این، نياز بيش از حد برخی از كشورها به اين‌گونه محصولات به دليل شرايط خاص اقليمی آن‌ها و بالا بودن هزینه حمل و نقل سبزيجات و ميوه‌های تازه و محدودیت زمان نگهداری آن‌ها از دلايل ديگر اين امر است.

 

محمود محبی می‌افزاید: در ضمن خشك كردن در بعضی موارد باعث توليد فرآورده‌هايی می‌شود كه مصرف آن‌ها آسان‌تر است. چيپس‌های ميوه به شكل‌های اسلايس، خلال، حبه يا دانه كامل خشك، در دسته خشكبار و آجيل قرار گرفته و به عنوان تنقلات مصرف می‌شود. ساير انواع ميوه‌های خشك نیز مانند كشمش، مغزها، دانه‌های آجيلی و تنقلات می‌تواند كالای جايگزين اين محصول محسوب شود. البته فراوانی تنقلات و قرار گرفتن آن‌ها در برنامه غذايی مردم، استفاده از ميوه‌های خشك را كه به لحاظ ارزش غذايی در سطح بالاتری قرار دارد تحت‌الشعاع قرار داده است.

 

این مدرس دانشگاه ادامه می‌دهد: ميوه‌های خشك علاوه بر اين‌كه از فيبر، انواع ويتامين‌ها، سديم، پتاسيم و ديگر املاح مورد نياز بدن انسان غنی است، موجب بهبود فرآيند متابوليسم و در نتيجه جذب عناصر ارزشمند در بدن می‌شود. به همین دلیل فراهم آوردن زمينه برای شناسايی ارزش غذايی و تشويق مردم به استفاده از اين دسته تنقلات می‌تواند در تن‌درستی جامعه نقش موثری ایفا کند.

 

وی با بیان این‌که ايران در زمينه توليد چيپس زردآلو پس از تركيه از مقام دوم جهانی برخوردار است، خاطرنشان می‌کند: همچنین ایران در زمينه تولید چیپس آلو، سيب، گلابی، كيوی و هلو نيز حرف‌هايی برای گفتن دارد. میوه‌های چیپس‌شده هم مانند میوه‌های تازه بسیار مغذی است و انرژی لازم در طول روز را فراهم می‌کند. از این‌رو می‌توان هر نوع میوه‌ای را در فصل خودش به صورت چیپس‌شده خشک کرد و خارج از فصل مورد استفاده قرار داد.

 

محبی تصریح می‌کند: استفاده از میوه‌های چیپس‌شده می‌تواند از دور ریز شدن میوه‌هایی كه در آستانه خرابی و گندیدگی قرار دارند جلوگیری كند. با این كار علاوه بر جلوگیری از اسراف، به منبع مهمی از مواد معدنی دیگر دست می‌یابیم. همچنین میوه‌های چیپس شده ماندگاری طولانی دارد و در صورت دسترسی نداشتن به میوه تازه می‌تواند تا حدی جانشین آن‌ها شود . این نوع میوه طعم خوبی دارد و می‌تواند به جای تنقلات مضری مثل چیپس و پفك به عنوان نیم‌وعده غذایی مفید برای كودكان استفاده شود. همچنین حمل و نقل میوه‌های خشك برای كودكان آسان است و ظاهر زیبا و رنگ‌های گوناگون آن‌ باعث جلب‌توجه و برانگیخته شدن اشتهای كودك می‌شود.

 

مدیر گروه علوم زراعی و باغی واحد علمی‌کاربردی مرکز تحقیقات و آموزش سازمان جهادکشاورزی استان زنجان در خصوص فواید مصرف چیپس میوه تاکید می‌کند: این محصول منبع ویتامین‌ها و مواد معدنی بسیار زیادی مانند ویتامین‌های B6 ، A ، B ، C ، E ، K و عناصر کلسیم و پتاسیم به شمار می‌رود؛ در واقع چیپس میوه از نظر کلسیم و فسفر غنی بوده و به دلیل داشتن مقدار زیادی آهن به عنوان میان‌وعده توصیه می‌شود. اما این به آن معنا نیست که افراد هر روز مقدار زیادی از این میوه‌های خشک استفاده کنند، چراکه این دسته از تنقلات کالری بالایی دارد و در مقایسه با میوه‌های تازه از قند زیادتری برخوردار است.

 

محبی یادآور می‌شود: با خشک شدن میوه از مقدار آب و رطوبت آن کاسته شده و معده می‌تواند حجم بیشتری از آن را بپذیرد. بر این اساس باید توجه داشت که مصرف بیش از حد میوه‌های خشک در یک وعده با وجود محتوای قند طبیعی فروکتوز و گلوکز به لحاظ آن‌که منجر به افزایش سریع قند خون و در نتیجه اضافه وزن و افزایش بافت چربی بدن می‌شود، به خصوص برای کسانی که از رژیم‌های لاغری پیروی می‌کنند، توصیه نمی‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: