• یکشنبه ۲۰ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۵
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 973-6291-5
  • خبرنگار : 28012
  • منبع خبر : ----

108 زن سرپرست خانوار زیر چتر حمایتی بهزیستی خرم‌دره


رئیس اداره بهزیستی خرم‌دره گفت: 108 زن سرپرست خانوار خرم‌دره‌ای تحت پوشش بهزیستی این شهرستان قرار دارند .


علی نجاتی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، با بیان اینکه زنان سر پرست خانوار با داشتن برخی شرایط می‌توانند از حمایت بهزیستی بهره‌مند شوند، اظهار کرد: بهزیستی خدمات مختلفی به زنان سرپرست خانوار ارائه می‌دهد که عمده هدف آن بازتوانی و توانمند سازی بانوان سرپرست خانوار است .


وی با تاکید بر ضرورت حمایت از گروه‌های همیار که از زنان سرپرست خاموار تشکیل شده است، تصریح کرد: این حمایت‌ها می‌تواند در خودکفایی و استقلال مالی بانوان تاثیر گذار باشد .


این مسئول با اشاره به اینکه در راستای حمایت از زنان سرپرست خانوار وام‌ها خود اشتغالی و مشاغل خانگی به آنان تعلق می‌گیرد، یادآور شد: در همین راستا بانوان به کلاس‌های آموزشی فنی و حرفه‌ای و سایر کلاس‌های آموزشی جهت حرفه آموزی معرفی می‌شوند و کلاس‌های آماده‌سازی شغلی و مهارت‌های زندگی نیز برای آنان برگزار می‌شود.


نجاتی با اشاره به اینکه حمایت بیمه‌ای از زنان سرپرست خانوار، تصریح کرد: پرداخت حق بیمه تامین اجتماعی و بازنشستگی زنان سرپرست خانوار، پرداخت حق بیمه خویش‌فرمایی و کافرمایی و پرداخت حق بیمه‌ای روستائی و عشایر از جمله  حمایت‌های بیمه‌ای از زنان سرپرست خانوار است .


رئیس بهزیستی شهرستان خرم‌دره با اشاره به سایر حمایت‌های دفتر زنان در راستای خدمت و حمایت از زنان سرپرست خانوار، یادآور شد: از جمله مهم‌ترین این حمایت‌ها می‌توان به پرداخت هزینه تحصیل، ازدواج، و ودیعه مسکن، تشکیل پرونده حمایتی و مستمری برای زنان سرپرست خانوار و اعضای آنها، حمایت مالی از زنان و اعضا خانواده به لحاظ دفترچه رایگان، طرح غربالگری، مشاوره و ارائه خدمات مددکاری رایگان و شرکت زنان و اعضا خانواده‌ آنان در اردوهای زیارتی و سیاحتی مشهد مقدس اشاره کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: