• دوشنبه ۲۱ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۶
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 973-4187-5
  • خبرنگار : 28025
  • منبع خبر : ----

رئیس تبلیغات اسلامی شهرستان خدابنده:

مقابله با شبهه‌افکنی دشمنان، نیازمند آگاهی‌بخشی است


رئیس تبلیغات اسلامی شهرستان خدابنده گفت: شبهه‌افکنی در دین از آغاز اسلام وجود داشته و مقابله با آن نیازمند افزایش آگاهی در جامعه است‌.

 

حجت‌الاسلام علی بیگدلی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان اظهار کرد: امروز بهره‌گیری از ابزارهای نوین برای تبلیغات دینی امری مطلوب و ضروری است اما این موضوع در مناطق روستایی و محروم که بسترهای اینترنت مناسبی ندارند چندان جا نیفتاده است.

 

وی ایجاد شبهه در دین را یکی از توطئه‌های دشمنان خواند و گفت: از صدر اسلام شبهه‌افکنی وجود داشته و امروز فقط نوع آن عوض شده و فضای مجازی یکی از موضوعات جدیدی است که به آن اضافه شده است.

 

رئیس تبلیغات اسلامی شهرستان خدابنده با تاکید بر مقابله با شبهه‌افکنی دشمنان، تصریح‌ کرد: این کار نیاز به اکیپ‌ها و تشکل‌های فعال دارد که شبانه‌روز مباحث را بررسی کنند و به مردم آگاهی لازم را بدهند.

 

این مسئول، جهل را خطرناکترین آفت دانست و گفت: محتوای فراوان در حوزه دینی داریم و اگر مردم نسبت به این مسائل آگاهی لازم را کسب کنند شبهات دشمنان اثری ندارد.

 

بیگدلی با اشاره به اینکه دشمنان اعتقادات مردم را نشانه گرفتند، خاطرنشان کرد: توطئه‌های دشمنان علاوه بر حوزه دینی به مسائل سیاسی، بدنام کردن مسئولان، تهمت زدن به بزرگان و سایر موارد مربوط می‌شود که جامعه باید آگاه و بابصیرت باشد.

 

وی با تاکید بر اینکه تبلیغات دینی بیشتر باید روی دانش‌آموزان، نوجوانان‌، جوانان و آینده‌سازان کشور باشد، گفت: کار کردن روی جوان‌ها مانند حکاکی روی سنگ است که سال‌ها پایدار بوده اما پرداختن روی اعتقادات سالمندان مانند نقش روی آب و ماندگاری آن کمتر است.

 

رئیس تبلیغات اسلامی شهرستان خدابنده با اشاره به اینکه دو گروه کودکان و بانوان جزو اهداف اصلی دشمنان برای تخریب باورها است، عنوان کرد: با توجه به اینکه بخش قابل توجهی از تربیت فرزندان به دست بانوان است باید در کلاس‌های قرآن، مساجد و سایر اماکن زنان نسبت به آینده و تربیت فرزند آگاه شوند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: