• دوشنبه ۲۱ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۲۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 973-6484-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار زنجان:

جلسات ستاد اقتصاد مقاومتی برای کاهش مشکلات برگزار می‌شود


معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار زنجان گفت: جلسات ستاد اقتصاد مقاومتی برای کاهش مشکلات برگزار می‌شود.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، فرامرز نیک‌سرشت عصر دیروز در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان زنجان، اظهار کرد: با توجه به محدودیت منابعی که وجود دارد، اولویت‌بندی برای تسهیلات طرح فراگیر اشتغال مطرح می‌شود به همین دلیل باید به این نکته توجه شود.

 

این مسئول با اشاره به برگزاری جلسات اقتصاد مقاومتی، ادامه داد: جلسات ستاد اقتصاد مقاومتی برای کاهش مشکلات اقتصادی با وجود برخی اختیارات برای استان‌ها ایجاد می‌شود و از آنجایی که هر دستگاه دستورالعمل‌های خاص خود را دارد ولی نباید در قالب این دستور‌العمل‌ها در این جلسات مقاومت کرد.

 

وی افزود: مدیریت استان به دنبال تحکم برای نادیده گرفتن دستورالعمل‌ها نیست، بلکه باید اعضای جلسه به دنبال راهکاری برای تسهیل امور باشند.

 

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار زنجان با اشاره به اعطای تسهیلات بانکی به طرح‌های اشتغالزایی، تصریح کرد: متاسفانه بانک‌ها تعریف درستی از آورده متقاضی ندارند که این مهم خود مسائلی را برای متقاضیان ایجاد می‌کند، بهتر است بانک‌ها این مهم را به بخش‌های بالادستی ارائه و بررسی کنند.

 

در ادامه این جلسه، رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان نیز اظهار کرد: در حال حاضر دو ارزیابی در استان در حال انجام است که یکی در بخش استقرار و عملکرد میز خدمت در دستگاه‌ها و دیگری ارزیابی عملکرد دستگاه‌ها در سال ۹۶ و جشنواره شهید رجایی است.

 

شهرام طهماسبی ادامه داد: امیدواریم که مدیران اهتمام بالایی در استقرار و فعالیت میز خدمت داشته باشند؛ چرا که خدمت‌رسانی وظیفه دولت بوده و امید است که با استقرار و فعالیت این بخش‌ها خدمات‌رسانی سریع‌تر، باکیفیت بالاتر و فساد کمتر ارائه شود و این مهم در دستگاه‌هایی که با مردم بیشتر سر و کار دارند، بیشتر احساس می‌شود.

 

وی در رابطه با تسهیلات اعطایی به طرح‌های اشتغال فراگیر، افزود: از شبکه بانکی استان درخواست می‌شود که نسبت به این تسهیلات سهل‌تر رفتار کرده و عملکرد خوبی را که در اعطای تسهیلات طرح رونق داشته‌اند را تکرار کنند.

 

طهماسبی خاطرنشان کرد: در استان فضای مناسبی برای فعالیت در حوزه اقتصاد دانش‌بنیان و اقدامات بهره‌ورانه وجود دارد که باید در همه دستگاه‌ها به آن توجه ویژه‌ای شود.

 

در ادامه این جلسه، محمدرضا یوسفی مدیرکل تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی استان زنجان نیز اظهار کرد: استان در بحث اجرای اشتغال فراگیر مشکلی ندارد ولی در بحث اشتغال روستایی به دلیل وجود قوانین کلی، مشکلاتی به وجود می‌آید.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: