• دوشنبه ۲۱ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 973-6684-5
  • خبرنگار : 28009
  • منبع خبر : ----

مدیر امور شیلات سازمان جهادکشاورزی استان زنجان عنوان کرد:

فعالیت ۱۱ مزرعه تولید و تکثیر بچه ماهی در استان زنجان


مدیر امور شیلات سازمان جهادکشاورزی استان زنجان از فعالیت ۱۱ مزرعه تولید و تکثیر بچه ماهی در استان خبر داد.


منصور حقی‌راد در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، با اشاره به برخی اقدامات انجام گرفته در راستای تامین نهاده‌های مورد نیاز مزارع آبزی‌پروری استان، اظهار کرد: در حال حاضر بچه‌ماهی مورد نیاز واحدهای پرورش ماهی در استان زنجان توسط ۱۱ مزرعه تولید و تکثیر بچه‌ماهی در استان تامین می‌شود .


این مسئول با اشاره به کنترل و قرنطینه تخم‌های چشم‌زده وارداتی به استان، ادامه داد: واردات تخم چشم‌زده با صدور مجوز واردات و بر اساس شیوه‌نامه واردات تخم که در سال ۹۶ توسط سازمان شیلات ایران تدوین شده است، انجام می‌گیرد .


وی از تولید بیش از 14 میلیون قطعه بچه ماهی طی سال گذشته در استان زنجان خبر داد و افزود: در راستای حمایت از بهره‌برداران حوزه پرورش ماهی استان، سرمایه‌گذاری در بخش تولید خوراک و مکمل‌های مورد نیاز آبزیان نیز از جمله اولویت‌های شیلات استان زنجان در سال جاری محسوب می‌شود. طوری که با ایجاد کارخانه تولید خوراک، بخشی از هزینه‌های حمل و نقل کاهش یافته و به تبع آن سود اقتصادی تولیدکنندگان افزایش یاید .


حقی‌راد تصریح کرد: حجم بالای تولید و صادرات ماهی در استان زنجان همه ساله سبب ورود واسطه‌ها به بازار آبزیان استان می‌شود. طوری که این واسطه‌ها با خرید تولیدات پرورش‌دهندگان استان به قیمت دلخواه، موجب کاهش سود اقتصادی آبزی‌پروران استان می‌شوند.


مدیر امور شیلات سازمان جهادکشاورزی استان زنجان ایجاد پایانه فروش و صادرات محصولات آبزی را از اولویت‌های شیلات استان زنجان برشمرد و خاطرنشان کرد: ایجاد و راه‌اندازی این پایانه در استان به صورت جدی در دستور کار قرار دارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: