• سه شنبه ۲۲ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 973-23414-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی استان زنجان خبر داد:

پیش‌بینی سنجش بیش از 19 هزار نوآموز در طرح سنجش نوآموزان بدو ورود


رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی استان زنجان گفت: بیش از 19 هزار نوآموز در طرح سنجش نوآموزان بدو ورود به مدرسه ارزیابی می‌شوند.


سهیلا فریقی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: سنجش نوآموزان بدو ورود به دبستان از هفته آخر خرداد ماه آ؛از می‌شود و هشت پایگاه عادی و یک پایگاه تخصصی بیش از 19 هزار نفر متقاضی طرح سنجش نوآموزان را تا پایان شهریور پوشش خواهند داد.

 

این مسئول ادامه داد: در پایگاه‌های عادی غربالگری بینایی، شنوایی، جسمی و حرکتی و آمادگی تحصیلی و نیز در پایگاه تخصصی نوآموزانی که مشکوک به داشتن اختلال در یکی از موارد آزمون گرفته شده باشند، برای سنجش‌های تخصصی به این پایگاه ارجاع داده می‌شود.

 

وی افزود: این کودکان و خانواده‌های‌شان باید بر اساس نوبت‌دهی که در هنگام ثبت‌نام فرزند خود در مدارس عادی توسط مدیر مدرسه از سامانه سناد و سیستم الکترونیکی سنجش اخذ می‌شود در پایگاه‌های سنجش حضور داشته باشند و این سیستم نوبت‌دهی سبب شده که ارائه خدمات آسان‌تر شود.

 

فریقی خاطرنشان کرد: سنجش نوآموزان بدو ورود به دبستان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است؛ چرا که آنان باید از بابت سلامت جسمی، روانی، هوش و استعداد و سایر موارد به خوبی شناسایی شوند و سپس به دبستان که آغاز تحصیل آنان  است راه یابند.

 

رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی استان زنجان یادآور شد: آزمون و سنجش شنوایی، بینایی، دید رنگ، حس شناختی، گفتار، توان جسمی و حرکتی و نیز سنجش رفتاری از نوآموزان به عمل می‌آید و نوآموزانی که مشکلی را در این حوزه‌ها نداشته باشند برای تکمیل ثبت‌نام به مدارس معرفی می‌شوند ولی نوآموزانی که در مرحله غربالگری دچار مشکل بودند ارزیابی‌های دیگری از آن‌ها به عمل خواهد آمد.

 

وی تصریح کرد: دانش‌آموزانی که از سال قبل سنجش نشده‌اند و یا نیازمند به سنجش مجدد هستند نیز در این دوره مورد سنجش قرار می‌گیرند و هزینه هر سنجش 25 هزار تومان است که برای افرادی که مشکل مالی دارند طرح تخفیف و یا نیم‌بها وجود دارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: