• دوشنبه ۲۱ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۷
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 973-4185-5
  • خبرنگار : 28018
  • منبع خبر : ----

نماینده عالی دولت در استان زنجان:

هرگونه نگاه جناحی به قانون اساسی و مسائل کشور، خلاف منافع ملی است


نماینده عالی دولت در استان زنجان تاکید کرد: هرگونه نگاه جناحی به قانون اساسی و مسائل کشور خلاف منافع ملی است.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری زنجان، اسدالله درویش‌امیری در ضیافت افطار حزب اعتدال و توسعه استان، قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران را یکی از مترقی‌ترین قوانین جهان و تامین‌کننده منافع تمامی سلائق، اقوام و ادیان مختلف در ایران دانست و گفت: متاسفانه برخی نگاه‌های سیاسی و جناحی به این قانون به منزله سمی مهلک است که موجب می‌شود منافع عده‌ای از مردم نادیده گرفته شود، لذا هرگونه نگاه سیاسی، جناحی و باندی به قانون اساسی و مسائل سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی کشور، خلاف منافع ملی است.

 

وی، نگاه سیاسی و جناحی به قانون اساسی را برخلاف منافع ملی و امنیت عمومی کشور عنوان کرد و افزود: آرمان‌های معمار کبیر انقلاب اسلامی از ابتدا حفظ منافع همه ملت ایران بوده است و نگاه‌های سیاسی، جناحی و حزبی، آرامش اجتماعی را از مردم و جامعه دور می‌کند.

 

استاندار زنجان با بیان اینکه امروز با ائتلاف نامیمون آمریکا، عربستان و صهیونیست بر علیه ایران مواجه هستیم و دلارهای نفتی عربستان سعودی به دست رئیس‌جمهور بی‌خرد آمریکا موجب خروج از برجام شد، اظهار کرد: در این شرایط تنها با حفظ انسجام، وحدت و همبستگی در جهت تامین منافع ملی می‌توان گام برداشت و تهدیدها را به فرصت تبدیل کرد.

 

وی با بیان اینکه سرنوشت ملت، دولت و نظام جمهوری اسلامی به یکدیگر پیوسته است، تاکید کرد: در این حال که سرنوشت ملت بزرگ ایران با هر گرایش فکری و سیاسی، با دولت و نظام جمهوری اسلامی به یکدیگر گره خورده است، بیش از پیش به انسجام، اتحاد و همدلی در راستای منافع ملی نیازمندیم.

 

نماینده عالی دولت در استان زنجان تصریح کرد: مسئولان باید به‌جای مچ‌گیری از یکدیگر، دست هم را بگیرند و در این میان، عناصر فعال حامی دولت باید بیش از دیگران در ایجاد فضای مطلوب و مناسب برای فعالیت‌های دولت تلاش کنند.

 

درویش‌امیری تصریح کرد: اگر چه دولت تدبیر و امید نیز همانند سایر دولت‌ها بی‌نقص نیست و در کنار سنگ‌اندازی‌هایی که در مسیر دولت می‌شود با محدودیت‌ها و ضعف‌هایی در درون مجموعه دولت مواجه هستیم ولی نمی‌توان اقدامات و خدمات چشم‌گیر دولت را نادیده گرفت.

 

وی، وجود برخی مداخله‌های غیرمسئولانه را مانع حرکت مناسب در مسیر توسعه کشور و استان دانست و گفت: این مداخلات غیرمسئولانه با ایجاد تشویش در اذهان عمومی و افزایش انتظارات و توقعات عمومی، مانع حرکت‌های اجرایی و تصمیم‌گیری‌های به‌موقع می‌شود.

 

استاندار زنجان با تاکید بر اینکه اگر در گذشته حفظ انسجام و وحدت ملی برای برون‌رفت از مسائل کشور ضروری بود، امروز امری واجب است، ادامه داد: به دلیل محدودیت‌های منابع کشور 40 درصد اعتبارات عمرانی در لایحه بودجه 97 در مجلس شورای اسلامی کاهش یافت و در استان زنجان بیش از 800 میلیارد تومان به پیمانکاران استان در اجرای پروژه‌های عمرانی بدهکاریم. لذا با وجود تعهدات ایجاد شده و منابع محدود، نباید بی‌جهت به انتظارات و توقعات مردم دامن زد و اسباب تضعیف دولت و تخریب منافع ملی را ایجاد و بی‌جهت افکار عمومی را درگیر کرد.

 

وی در ادامه به بیان بخشی از اقدامات و دستاوردهای دولت در استان زنجان طی سال گذشته اشاره کرد و گفت: در سال گذشته در استان زنجان صادرات غیرنفتی با تحقق 113 درصدی به 430 میلیارد تومان رسید و رشد چشم‌گیری داشت، درآمد گمرک استان از 117 به 180 میلیارد تومان رسید و 220 میلیون دلار سرمایه‌گذاری خارجی در استان زنجان صورت گرفت.

 

استاندار زنجان همچنین از افتتاح دو واحد تولیدی جدید در هفته دولت امسال خبر داد و افزود: نه تنها در سال گذشته هیچ واحد صنعتی تعطیل شده‌ای در استان اضافه نشد، بلکه 29 واحد تعطیل شده هم به چرخه فعالیت بازگشتند که به اشتغال و اقتصاد استان کمک کرد.

 

درویش‌امیری با بیان اینکه سال گذشته 36 شرکت دانش‌بنیان با افتتاح پارک علم و فناوری در استان زنجان فعال شده و با این اقدامات نمی‌توان منکر ایجاد اشتغال در زنجان شد، ادامه داد: انعقاد 13 هزار قرارداد جدید تامین اجتماعی و کاهش 25 درصدی مقرری‌بگیران بیمه بیکاری نیز دلایل محکمی بر ایجاد فرصت‌های شغلی جدید در استان است.

 

وی با بیان اینکه استان زنجان در سال گذشته با 21 درصد افزایش درآمد جزو سه استان اول کشور در کسب درآمد عمومی و چهارمین استان کشور در پرداخت تسهیلات طرح رونق اقتصادی بود، تاکید کرد: باید با رعایت انصاف به جای ایجاد تشویش در اذهان مردم به بیان آمار صحیح از سامانه‌های بهین‌یاب و سایت سازمان تامین‌اجتماعی پرداخت تا در دام این بی‌اخلاقی‌های زشت قرار نگیریم.

 

این مسئول در ادامه به فضائل و فلسفه اصلی ماه مبارک رمضان اشاره کرد و گفت: تنها تحمل تشنگی و گرسنگی، پیام رمضان نیست، بلکه پیام اصلی ماه رمضان فراتر از این است و باید عبادت و روزه‌داری این ماه تمرینی باشد که در طول سال از تمامی بدی‌ها دوری کرده، درون‌مان را بسازیم و با جامعه صادقانه و مهربانانه رفتار کنیم؛ چراکه انصاف، اخلاق و عدالت پیام ماه رمضان است.

 

استاندار زنجان با اشاره به اینکه در ماه رمضان باید چشم و زبان و دلهای‌مان را نیز از کینه و دشمنی پاک نگه داریم، گفت: اگر کینه و دشمنی در ماه رمضان در جامعه توحیدی کم نشود، فقط تحمل گرسنگی و تشنگی باقی می‌ماند و افراد از درک کمالات این ماه عظیم بی‌بهره خواهند بود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: