• سه شنبه ۲۲ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۶
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 973-6891-5
  • خبرنگار : 28012
  • منبع خبر : ----

خروج 1400 بیمار کلیوی از چرخه دیالیز در زنجان


مدیر انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی استان زنجان گفت: در استان زنجان 1800 بیمار زیر پوشش خدمات درمانی این انجمن قرار داشتند که با برنامه‌ریزی انجام شده 1400 نفر با پیوند کلیه و مراقبت، از چرخه دیالیز خارج شده‌اند.


به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، محمدرضا طهماسبی شامگاه دیروز در مراسم افطاری و تودیع و معارفه رئیس انجمن حمایت از بیماران کلیوی شهرستان خرم‌دره، اظهار کرد: رویکرد اصلی انجمن حمایت از بیماران کلیوی و پیشگیری از بروز بیماری برای افراد است .


وی، صنعتی شدن زندگی در دهه‌های اخیر را از عوامل افزایش ابتلای افراد به بیماری‌های کلیوی عنوان کرد و گفت: از مهم‌ترین عواملی که می‌تواند به عنوان زمینه‌ساز این بیماری باشد می‌توان به فشار خون و دیابت اشاره کرد .


این مسئول با بیان اینکه در استان زنجان 1800 نفر بیمار زیر پوشش خدمات درمانی این انجمن قرار داشتند، افزود: با برنامه‌ریزی انجام شده 1400 نفر با پیوند کلیه و مراقبت از چرخه دیالیز خارج شده‌اند.


طهماسبی با اشاره به مهم‌ترین رسالت‌های این انجمن، یادآور شد: رسالت اصلی انجمن رسیدگی به نیازهای درمانی و معیشتی بیماران در راستای رفاه حال و زندگی مناسب بدون دغدغه و تلاش برای غربالگری و تشخیص و درمان به موقع افراد با اطلاع رسانی و فرهنگ‌سازی است.


این مسئول با اشاره همکاری خیرین با این انجمن، عنوان کرد: خوشبختانه استان زنجان خیرین نیک‌اندیش فراوانی دارد که با اقدامات خود زمینه کاهش مشکلات و آلام بیماران را فراهم می‌کند .


در ادامه این مراسم نیز فرماندار خرم‌دره با اشاره به اینکه کار خیر و کمک به انسان‌های دردمند از جایگاه والایی نزد خداوند متعال و بزرگان دین مبین اسلام برخوردار است، تصریح کرد: در حالی که سایر عبادت‌ها به عنوان یک وظیفه در کارنامه اعمال ما ثبت می‌شود اما کار خیر برای دیگران مورد توجه بیشتر خداوند قرار دارد .


حجت محمدی با اشاره به افزایش قابل توجه بیماران کلیوی در سال‌های اخیر، عنوان کرد: این موضوع به دلیل تغییر سبک زندگی و صنعتی شدن زندگی افراد روی داده است .


این مسئول با اشاره به کم هزینه بودن هزینه‌های پیشگیری در مقایسه با هزینه درمان، عنوان کرد: بیماران کلیوی برای طی دوره درمان هزینه‌های هنگفتی را به دولت تحمیل می‌کنند .


به گزارش ایسنا، در پایان این مراسم مهناز شریفی تودیع و عزیزی به عنوان رئیس جدید این انجمن معارفه شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: