• سه شنبه ۲۲ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 973-26014-5
  • خبرنگار : 28003
  • منبع خبر : ----

شهردار زنجان تاکید کرد:

ضرورت اعمال فرآیند منطقی در مدیریت شهری


شهردار زنجان با بیان اینکه این مجموعه به‌دنبال روش درست و فرآیند منطقی در امور مدیریت شهری است، گفت: تغییر در ابتدا سخت است ولی نباید آن‌را نادیده گرفت.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، مسیح‌الله معصومی ظهر امروز در نشست خبری با اشاره به اجرای طرح پیاده‌راه در شهر زنجان و با بیان اینکه به‌عنوان شهردار حرف خود را زده و کارش را انجام می‌دهد، اظهار کرد: ما به‌دنبال حرکتی در شهر هستیم که تغییرات مثبت صورت گیرد.

 

وی با اشاره به اینکه توجه به پیاده‌راه‌های شهری از جمله تغییراتی است که در شهر زنجان به‌دنبال آن هستیم، تصریح ‌کرد: احداث پیاده‌راه به‌طور یقین کار درستی بوده و تجربیات سایر کشورها موید این امر است.

 

این مسئول با بیان اینکه باید راهی را پیش بگیریم که آسایش آینده شهروندان را تضمین کند، خاطرنشان ‌کرد: پیاده‌راه از باب اینکه تعییر رویه و تعییر نگرش در پی دارد برای ما حائز اهمیت است.

 

وی ادامه داد: مدیریت جدید شهری به‌دنبال این است که آرامش را برای شهروندان به ارمغان آورد و ما در شهر زنجان نیز باید به این سمت حرکت کنیم.

 

شهردار زنجان با بیان اینکه اگر دنبال آرامش واقعی در شهر هستیم باید با یکدیگر همراهی کرده و بخشی از شهر را احیا کنیم، افزود: چرا بافت تاریخی شهرمان را رها کرده و به محل پارک خودروها تبدیل کرده‌ایم. باید با توجه به مواردی همچون تردد سالمندان، تمهیدات لازم را هم بیاندیشیم.

 

وی تصریح ‌کرد: ساخت پیاده‌راه در زنجان پایه‌گذار تفکر جدید در شهر خواهد بود و باید این محل را به محلی برای گردش و تعامل شهروندان تبدیل کنیم و پیاده‌راه‌ها این ظرفیت عظیم را دارد و امیدواریم با توجه به آن از این ظرفیت بهره ببریم.

 

این مسئول با بیان اینکه بازاریان باید بدانند که این طرح باعث رونق کسب و کار کسبه خواهد شد، گفت: در شهر ما اولویت باید پیاده باشد و به این طرح نیز بسنده نکرده و در آینده به‌دنبال حمل و نقل پاک و توسعه حمل و نقل عمومی خواهیم بود. اگر قرار بر این باشد که شهردار زنجان باشم از این کار کوتاه نخواهم آمد.

 

وی با بیان اینکه باید قدر داشته‌های‌مان را بدانیم، گفت: برای اجرای طرح پیاده‌راه اقدامات اولیه انجام شده و به دنبال این نیستیم که طرحی را اجرا کنیم که مردم ما را نفرین کنند، بلکه به‌دنبال اجرای طرح در کمترین زمان ممکن هستیم تا کسبه و مردم دچار مشکل نشوند.

 

معصومی افزود: کل خیابان مسدود نخواهد شد و در وسط فضایی به‌صورت سنگ‌فرش در نظر گرفته شده تا کسبه برای بارگیری و باراندازی استفاده کنند و برای امدادرسانی نیز مفید فایده واقع شود.

 

وی ادامه داد: البته تردد برای ساکنان محل نیز با صدور کارت تردد امکان‌پدیر خواهد بود و در ساعاتی از شب نیز امکان تردد برای همه خودروها وجود خواهد داشت.

 

این مسئول با بیان اینکه اعتبارات لازم برای اجرای این طرح در نظر گرفته شده است، تصریح ‌کرد: تابلو روزشمار برای این طرح نصب خواهد شد و اگر طبق زمان‌بندی به اتمام نرسید در آن تابلو دلیل کار نیز اعلام می‌شود.

 

شهردار زنجان با اشاره به اینکه طرح پیاده‌راه در طول سه ماه به اتمام خواهد رسید، گفت: زمینه‌های لازم برای اجرای کار فراهم است و مشکلی در این رابطه نداریم.

 

وی در ادامه با اشاره به مشکلات موجود در رابطه با دست‌فروشان و ساماندهی آن‌ها، گفت: در این مسیر اجازه فعالیت به این افراد نخواهیم داد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: