• پنجشنبه ۲۴ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 973-27814-5
  • خبرنگار : 28009
  • منبع خبر : ----

مدیرکل بهزیستی استان زنجان خبر داد:

استقرار 800 پایگاه ثابت و سیار برای جمع‌آوری زکات فطره


مدیرکل بهزیستی استان زنجان از استقرار 800 پایگاه ثابت و سیار برای جمع‌آوری زکات فطره در روز عید فطر خبر داد.


محمد محمدی‌قیداری در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: بهزیستی استان زنجان با ایجاد 800 پایگاه در سطح معابر، مساجد، حسینیه‌ها، مراکز نیکوکاری و مصلی‌ها در روز عید فطر زکات فطره شهروندان را جمع‌آوری خواهد کرد.


این مسئول ادامه داد: بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام‌گرفته، از مجموع وجوهات جمع‌آوری شده زکات فطره ماه رمضان امسال 40 درصد آن به مددجویان، معلولان و زنان سرپرست خانوار تحت پوشش بهزیستی استان اختصاص می‌یابد و در کمترین زمان ممکن به حساب مددجویان نیازمند واریز خواهد شد .


وی افزود: 834 صندوق در مساجد، حسینیه‌ها و مصلی‌های استان مستقر خواهد شد و مانند سال‌های گذشته جمع‌آوری زکات فطره به صورت متمرکز و با نظارت دبیرخانه شورای زکات انجام می‌شود.


محمدی‌قیداری خاطرنشان کرد: در شهرستان زنجان 400 صندوق، در ابهر 21 صندوق، در خدابنده 200 صندوق، در خرمدره 48 صندوق، در ماهنشان 8 صندوق، در ایجرود 57 صندوق، در طارم 50 صندوق، در سلطانیه 47 صندوق و در ستاد بهزیستی 3 صندوق مستقر خواهد شد.


مدیرکل بهزیستی استان زنجان با اشاره به این‌که ماه رمضان پارسال 2 میلیارد و 294 میلیون ریال زکات فطره جمع‌آوری شد، تصریح کرد: طی ماه مبارک رمضان پارسال 911 بسته به ارزش تقریبی 800 میلیون ریال توسط خیران توزیع شد . این در حالی است که اجرای طرح ضیافت مهربانی، طرح شکرانه سلامت و طرح حامی از طرح‌هایی است که طی ماه مبارک رمضان امسال توسط بهزیستی به اجرا در می‌آید.


محمدی‌قیداری با اشاره به نقش برجسته کمک‌های مردمی در رفع مشکلات مددجویان یادآور شد: عموم می‌توانند به صورت نقدی و غیرنقدی و کمک‌های داوطلبانه در رفع مشکلات جامعه هدف بهزیستی سهیم باشند. این در حالی است که بیش از 150 هزار خانوار تحت پوشش بهزیستی استان زنجان بوده و از خدمات مستمری، موردی و سایر امکانات بهره‌مند می‌شوند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: