• پنجشنبه ۲۴ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 973-28614-5
  • خبرنگار : 28002
  • منبع خبر : ----

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار زنجان:

خانه‌های بوم‌گردی در زنجان نیاز به کیفی‌بخشی دارد


معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار زنجان با بیان اینکه آمار زنجان در خانه‌های بوم‌گردی مطلوب است، گفت: اولویت امروز در این زمینه، کیفی‌بخشی به خانه‌های بوم‌گردی است.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، مهرداد سلطانی در کارگروه میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان با بیان اینکه قطع یقین توسعه جشنواره‌ها و گسترش خانه‌های بوم‌گردی، یکی از مصداق‌های استارت‌آپ‌ها در بخش گرشگری به‌شمار می‌رود، افزود: برای رصد میزان موفقیت جشنواره‌ها، معیارهای مختلفی مدنظر قرار می‌گیرد اما به حتم باید شاخص اقتصادی و مالی، آن هم ملاک ارزیابی باشد.

 

وی با اشاره به اینکه در برنامه‌های گردشگری به موضوعات مختلف از جمله اقتصاد و کمال انسان توجه شده و محدودیت‌هایی که نیاز نیست به اجرای برنامه‌ها تحمیل نشود، ادامه داد: معتقدیم به اندازه کافی مشکلات اقتصادی و سیاسی ار خارج تحمیل می‌شود، بنابراین نباید کاری کرد که در داخل هم برای اجرای برنامه‌ها، محدودیت‌های جدیدی ایجاد شود.

 

این مسئول با یادآوری اینکه جشنواره‌ها اهداف بسیاری را دنبال کرده و هر جشنواره‌ای این اهداف را برای ارایه‌دهندگان کالا و خدمات و برای گردشگران و بهره برداران دارد، تصریح کرد: بددون شک، برگزاری این جشنواره‌ها باید برای ارائه‌دهنده و گیرنده خدمات گردشگری انتفاع داشته و البته در آن گردش مالی و اقتصادی نیز احصا شود، در این صورت می‌توان گفت جشنواره موفق بوده است.

 

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار زنجان در ادامه یک از ضرورت‌های امروز در اجرای برنامه‌های این‌چنینی، این است که شهرستان‌ها در اجرای برنامه‌ها مشارکت فعالی داشته باشند، خاطرنشان کرد: برای اینکه فعالیت‌ها در این زمینه به موازی‌کاری تبدیل نشود، باید برنامه‌ریزی‌ها متناسب با ظرفیت‌های موجود باشند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: