• یکشنبه ۳ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۷
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 973-2586-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

استقرار بیمارستان صحرایی؛ تدبیری برای مواقع بحرانی


معاون درمان دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان اظهار کرد: بیمارستان آیت‌‌الله موسوی به عنوان بیمارستان مرجع استانی در درمان بیماری‌های اسهالی حاد در کودکان و بیمارستان ولیعصر (عج) نیز بیمارستان مرجع درمان بیماری‌های اسهالی حاد در بزرگسالان است.


علیرضا زراعتچی   در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، با اشاره به لزوم تقویت نظام مراقبت بیماری‌های اسهالی، به خصوص التور با فرا رسیدن فصل گرما، اظهار کرد: همه بیمارستان‌های استان همانند سال‌های گذشته آمادگی‌های لازم به منظور پذیرش مراقبت و درمان بیماران اسهالی حاد را دارند و این معاونت، تدابیر لازم از جمله استقرار بیمارستان صحرایی در مواقع بحران را اندیشیده است.


وی افزود: بیمارستان صحرایی کنونی، نیاز به تجهیز داشته و پیگیری‌های لازم جهت تجهیز بیشتر برای استفاده بهینه از این پتانسیل مناسب در حال انجام است.


معاون درمان دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان اظهار کرد: بیمارستان آیت‌الله موسوی به‌عنوان بیمارستان مرجع استانی در درمان بیماری‌های اسهالی حاد در کودکان و بیمارستان ولیعصر (عج) نیز بیمارستان مرجع درمان بیماری‌های اسهالی حاد در بزرگسالان است.


زراعتچی افزود: داروهای مورد نیاز التور در بیمارستان‌های استان موجود است و مشکلی از بابت تأمین داروهای مورد نیاز درمان التور وجود ندارد.


وی با اشاره به اهمیت تشخیص آزمایشگاهی التور و لزوم تهیه نمونه و انجام آزمایش التور در بیمارستان‌های استان افزود: همانند سال‌های گذشته آمادگی‌های لازم در بخش آزمایشگاهی استان به منظور انجام آزمایش التور فراهم شده و مشکلی در خصوص این امر وجود ندارد.


معاون درمان دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان اظهار کرد: همه موارد مشکوک به التور در بخش درمان می‌بایست به آزمایشگاه مرجع بخش بهداشت به منظور تأیید ارجاع شوند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: