• دوشنبه ۴ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۱
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 974-1191-5
  • خبرنگار : 28012
  • منبع خبر : ----

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر زنجان:

دولت باید زیر پای سازمان‌های مردم‌نهاد فرش قرمز پهن کند


دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر زنجان گفت: دولت باید زیر پای سازمان‌های مردم نهاد فرش قرمز پهن کند .


به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، عبدالرضا شهبازی شامگاه دیروز در همایش هفته مبارزه با موادمخدر که به میزبانی کنگره 60 شهر هیدج برگزار شد، با تاکید بر ضرورت افزایش آگاهی مردم در این حوزه، تصریح کرد: باید تلاش کنیم جامعه به قدری از فرهنگ غنی و آگاهی بالا برخوردار باشد که اگر روزی حتی مواد مخدر مانند نقل و نبات در پشت ویترین مغازه‌ها قرار گرفت هیچ تمایلی به استفاده از آن وجود نداشته باشد و تنها در صورت رسیدن به این هدف است که ستاد باید پرچم خود را بالا بگیرد .


وی با اشاره به موفقیت کنگره 60 هیدج در حوزه ترک اعتیاد، تصریح کرد: از دلایل عمده موفقیت این کنگره می‌توان به الهام‌گیری از شیوه ماه مبارک رمضان در ترک اعتیاد، تاکید بر باورهای دینی و اعتقادی و حضور همسفران در کنار مسافران اشاره کرد .


این مسئول با تاکید بر اینکه مبارزه با مواد مخدر صرفا دولتی نیست، عنوان کرد: این مبارزه تنها با مشارکت فعال مردم به نتیجه خواهد رسید .


شهبازی با اشاره به اینکه مبارزه با مواد مخدر بدون مشارکت فعال مردم و سازمان‌های مردم نهاد آب در هاون کوبیدن است، عنوان کرد: بحث اجتماعی شدن موادمخدر که به‌عنوان سیاست راهبردی در مبارزه با این پدیده مطرح است جز با حضور سازمان‌های مردم نهاد محقق نمی‌شود.


وی با تاکید بر اینکه دولت باید زیر پای سازمان‌های مردم‌نهاد فرش قرمز پهن کند، یادآور شد: باید بسترهای فرهنگی و اجتماعی گام به گام فراهم شود تا خط بطلانی بر باور کسانی که معتقدند اعتیاد درمان ندارد کشیده شود .


این مسئول با اشاره به اینکه گاهی والدینی که فرزندان آها با مشکل اعتیاد دست و پنجه نرم می‌کنند جوان خود را از خانواده طرد می‌کنند، تصریح کرد: طرد کردن جوانان از خانواده‌ها یکی از زمینه سازهای اصلی اعتیاد است .


وی با بیان این مطلب که در لغزش بیمار بهبود یافته از اعتیاد مقصر ما هستیم که به درستی قادر نبودیم از فرد رهایی یافته صیانت کنیم، تاکید کرد: باید با همت مردم و مسئولان بتوانیم زمینه‌هایی فراهم کنیم که تعداد صیانت یافتگان روز به روز افزایش یابد .


در ادامه این مراسم، احمد نصیری رئیس شورای شهر زنجان نیز با مثبت ارزیابی کردن فعالیت‌های کنگره 60، عنوان کرد: با تمام وجود در صورت تاسیس شعبه کنگره 60 در زنجان حمایت‌های لازم از فعالیت آن صورت خواهد گرفت .


فرماندار شهرستان ابهر نیز با بیان اینکه کنگره 60 از سازمان‌های مردمی موفق و علمی در حوزه مبارزه با مواد مخدر است، بیان کرد: یکی از ویژگی بارز تشکیلاتی مانند کنگره 60 خود اتکایی و عدم وابستگی به کمک‌های دولتی است .


علی حیدری با بیان اینکه اراده نقش موثری در ترک اعتیاد دارد، یادآور شد: اگر به ترک اعتیاد به صورت یک درمان نگریسته نشود دشواری ترک آن چند برابر خواهد شد .


وی تاکید کرد: باید حمایت‌های لازم از سمن‌های موفق در حوزه‌های مختلف وجود داشته باشد تا شاهد موفقیت روز افزون آنها باشیم .


در ادامه این همایش نماینده جمعیت احیای انسانی کنگره 60 هیدج با بیان اینکه از محورهای عمده فعالیت کنگره 60، آموزش، پیشگیری، مهار و راهنمایی رایگان درمان اعتیاد است، افزود: این  کنگره  در سال 1378 توسط حسین دژاکام، پایه‌گذاری و تأسیس شده است .


وی با اشاره به اینکه کنگره 60 اولین NGO در سطح کشور است که در سطح ملی توانست از وزارت کشور پروانه فعالیتش را در سال 82 اخذ کند، گفت: تفکر و ساختار کنگره 60 برگرفته از تعالیم ماه مبارک رمضان است .


خدامی با اشاره به روش درمان اعتیاد این کنگره، تصریح کرد: کنگره 60 روش جدیدی برای درمان اعتیاد تحت عنوان متد D.S.T  یا همان روش درمان تدریجی یا کاهش پله‌ای مصرف مواد مخدر با استفاده از شربت تریاک یا همان اپیوم تینکچر ارائه کرده است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: