• سه شنبه ۵ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۳
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 974-487-5
  • خبرنگار : 28012
  • منبع خبر : ----

احداث کتابخانه مرکزی، نیاز ضروری شهرستان ابهر


رئیس نهاد کتابخانه‌های عمومی شهرستان ابهر گفت: کتابخانه مرکزی از نیازهای ضروری شهرستان ابهر است.


به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، عبدالحسین بختیاری در جمع مسئولان ابهر با بیان اینکه پروژه کتابخانه مرکزی ابهر در سال 89 کلنگ‌زنی و مطالعه و طراحی نقشه‌های پروژه انجام شده است، تصریح کرد: اعتبار مصوب کمیته برنامه‌ریزی شهرستان در سال 96 برای این پروژه 13 میلیارد ریال شامل 4 میلیارد ریال استانی و 9 میلیارد ریال توزیع متوازن بود که اعتبار تخصیصی از محل اعتبارات سال 96 مبلغ 4700 میلیون ریال است .


وی با بیان اینکه زمین این پروژه واقع در میدان زیدالکبیر مدرسه فرسوده حکیم هیدجی تامین شده است، تاکید کرد: مناقصه پروژه برگزار و پیمانکار انتخاب و نقشه‌ها آماده اجرا است .


بختیاری از فعالیت 12 کتابخانه شهری و روستایی در ابهر خبر داد و افزود: 6 باب از این کتابخانه‌ها در شهر ابهر و 6 باب نیز در روستاها مشغول فعالیت هستند.


وی با اشاره به نقش تاثیرگذار ایستگاه‌های مطالعه در ترویج فرهنگ مطالعه و استفاده بهینه از وقت، تصریح کرد: در حال حاضر 12 ایستگاه مطالعه در شهرستان ابهر فعال است .


این مسئول با تایید بر ضرورت توجه به راه‌اندازی کتابخانه‌های روستایی، خاطرنشان کرد: در حال حاضر روستای فنوش‌آباد ابهر بالای 1500 نفر جمعیت دارد، اما علی‌رغم برخورداری از این جمعیت که یکی از شاخص‌های ایجاد کتابخانه در روستاها است، از این نعمت بی‌بهره است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: