• جمعه ۸ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۹
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 974-3291-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

یک مسئول در نهاد ریاست‌جمهوری تاکید کرد:

لزوم فراهم کردن بستر نگه‌داشت جمعیت در روستاها


معاون سرمایه‌گذاری، فرهنگی و اجتماعی معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست‌جمهوری گفت: باید بستر حضور مردم در روستاها فراهم شود.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، بی‌بی عصمت سرافرازی در حاشیه اولین جشنواره روستایی و عشایری شهرستان طارم که در ییلاقات دیزاب شهر آب‌بر برگزار شد، در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: یکی از مباحث مهمی که در فرآیند توسعه همه‌جانبه نقش دارد، نگه‌داشت جمعیت در مناطق شهری و روستایی است و بحث مهاجرت روستائیان بیشتر مورد تاکید است.

 

این مسئول ادامه داد: در حوزه توسعه نمی‌توان از توسعه صرفا از منظر فرهنگی، اجتماعی و یا اقتصادی نگاه کرد، بلکه باید در همه زمینه‌ها از پتانسیل‌های موجود استفاده کرد، به خصوص با توسعه‌ در بخش عمرانی روستایی کمتر شاهد مهاجرت روستائیان به مناطق شهری و یا به عبارت بهتر مناطق حاشیه شهر خواهیم بود.

 

وی افزود: متاسفانه در کشور نتوانسته‌ایم برای نگه‌داشت مناطق روستایی با توجه به افزایش سطح سواد جوانان روستایی که عمدتا مربوط به بحث اشتغال است، اقدامی انجام دهیم و امیدواریم این اتفاق بیافتد.

 

سرافرازی خاطرنشان کرد: به تناسب زحمتی که عشایر در راستای تولید و تامین امنیت غذایی کشور انجام می‌دهند، بهره‌ای به دست نمی‌آورند و اگر به این مسئله رسیدگی نشود و آنان نیز به دنبال زندگی راحت‌تر به شهرها و حاشیه شهرها مهاجرت کنند، امنیت غذایی با مشکل مواجه خواهد شد.

 

معاون سرمایه‌گذاری، فرهنگی و اجتماعی معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست‌جمهوری یادآور شد: اساس سیاست معاونت توسعه روستایی در دولت دوازدهم بر این است که باید همه‌جانبه به مسائل روستائیان پرداخت و بستر را برای حضور آنان در روستاها با ایجاد اشتغال پایدار و تسهیلات ارزان‌قیمت فراهم آورد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: