• یکشنبه ۱۰ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۹
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 974-887-5
  • خبرنگار : 28008
  • منبع خبر : ----

عکاس زنجانی:

هنر عکاسی، صرف کپی‌برداری از سایر آثار هنری نیست


یک عکاس زنجانی گفت: خوشبختانه آثار عکاسی بسیاری در جامعه از سوی عکاسان تولید می‌شود اما باید گفت عکسی ماندگار است که دارای محتوا و اندیشه باشد و صرف کپی‌برداری از سایر آثار عکاسی نیست.


نیلوفر محمودیان در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: شاخصه یک عکس خوب و ماندگار در وجود و ظهور سه عنصر مهم ترکیب‌بندی و زیباشناسی، محتوا و اندیشه عکاس و تکنیکال و باکیفیت بودن نهفته است.


وی افزود: وجود دو عنصر اولیه ترکیب‌بندی و اندیشه و دیدگاه عکاس لازمه یک اثر هنری مهم در عکاسی محسوب می‌شود ولی صرف تکنیکال بودن عکس جهت تولید اثر ماندگار بدون دو اصل نخست کافی نخواهد بود.


محمودیان تصریح کرد: یک شخص به دلیل داشتن دوربین عکاسی، عکاس تلقی نمی‌شود، عکاس برای خلق و تولید آثار خود نیازمند سبک و نگاه خاص دارد که به نامه امضای وی محسوب می‌شود.


این عکاس زنجانی یادآور شد: یک عکاس حرفه‌ای با وجود داشتن امضا باید سیر صعودی در خلق آثارش داشته باشد و صرفا به دنبال تکرار یک نگاه در آثارش نباشد که موجب تنزل در جایگاه هنریش می‌شود.


وی در ادامه گفت: وجود دیدگاه و تفکر خاص، یک عکاس از وی یک عکاس حرفه‌ای می‌سازد که این دیدگاه زمانی‌که در کنار علم عکاسی قرار گیرد آثار ماندگار و بدون تکرار خلق خواهد شد.


محمودیان خاطرنشان کرد: متاسفانه امروز عکاسی در حوزه هنر عکاسی فعالیت می‌کنند که آثار زیادی با کیفیت‌های بالا تولید می‌کنند اما این آثار در خود خالی از محتوا و اندیشه است.


این عکاس در ادامه تصریح کرد: هنر عکاسی صرف کپی‌برداری از سایر آثار نیست، بلکه اندیشه عکاس و محتوای عکس است که موجب ارزشمندی و ماندگاری اثر می‌شود که باید این نکته از سوی هنرمندان عکاس مورد توجه جدی قرار گیرد.


وی یادآور شد: امروز استفاده از موضوعات مفهمومی در آثار عکاسی از توجه بیشتری از منظر عموم مردم برخوردار است؛ چراکه این موضوعات در دل خود فرد را به تفکر و تلنگر وا‌می‌دارد و در ادامه تاثیر بسیار شگرفی در جامعه از خود برجای می‌گذارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: