• سه شنبه ۱۹ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۰
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 974-1186-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

کارشناس اداره سوادآموزی آموزش‌ و پرورش ناحیه 2 زنجان:

فعالیت بانوان در عرصه جهاد سوادآموزی درخشان است


کارشناس اداره سوادآموزی آموزش‌ و پرورش ناحیه 2 زنجان اظهار کرد: در حال حاضر یک مرکز یادگیری محلی سوادآموزی در ناحیه2 زنجان فعالیت می‌کند.

 

بهاره خدایی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، با اشاره به حضور مفید زنان تلاش‌گر و مؤمن در عرصه‌های اجتماعی، گفت: فعالیت بانوان در عرصه جهاد سوادآموزی درخشان و بی‌نظیر است.

 

وی با بیان این که در حال حاضر یک مرکز یادگیری محلی سوادآموزی در ناحیه 2 زنجان فعالیت می‌کند، ادامه داد: بانوان فرهیخته و باانگیزه در این مرکز، چه در کسوت آموزش‌دهنده، و چه یادگیرنده، به پیکار با بی‌سوادی پرداخته و به سوی دروازه‌های روشنایی و معرفت حرکت می‌کنند.

 

این مسئول افزود: در این مرکز علاوه بر سوادآموزی، فنون و مهارت‌های مختلف از جمله مهارت‌های زندگی، حقوق شهروندی، مهارت‌های اجتماعی و ایجاد فرصت‌های مادام‌العمر، مهارت شغلی و غیره، بر اساس شرایط و نیاز مناطق و محلات، به سوادآموزان آموزش داده می‌شود.

 

کارشناس اداره سوادآموزی آموزش‌ و پرورش ناحیه 2 زنجان، با بیان ضرورت نیازسنجی در تصمیم‌گیری برای تشکیل کلاس‌های آموزشی در مراکز یادگیری محلی، گفت: در کلاس‌های آموزشی از وجود مربیان مجرب، مدرسان و اساتید دانشگاه، و استادکاران مراکز فنی و حرفه‌ای استفاده می‌شود.

 

خدایی با اشاره به برگزاری کلاس‌های اوقات فراغت تابستان 97، خاطرنشان کرد: مرکز یادگیری محلی برادران شهید نیکخواه واقع در ترانس (بی‌سیم) در رشته‌های مختلف قرآنی، آموزشی، فرهنگی - هنری و ورزشی، آماده ثبت‌نام اولیاء بی‌سواد، کم‌سواد و باسواد است.

 

این مسئول با اشاره به اهمیت ایجاد مراکز یادگیری محلی سوادآموزی، خاطرنشان کرد: تجربه نشان داده که آموزش ترکیبی خواندن، نوشتن و مهارت‌های کاربردی به دلیل برقراری پیوند بین زندگی و سواد افراد، در جهت ایجاد انگیزه، توانمندسازی و نیز افزایش قابلیت‌ها در زندگی فردی و اجتماعی سوادآموزان نقش به سزایی دارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: