• چهارشنبه ۱۳ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۳
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 974-1387-5
  • خبرنگار : 28008
  • منبع خبر : ----

برگزاری سلسله نشست‌های ادبی حافظ‌خوانی و حافظ‌ شناسی در زنجان


مسئول آفرینش‌های ادبی حوزه هنری زنجان، از برگزاری سلسله نشست‌های ادبی حافظ‌خوانی و حافظ‌شناسی در حوزه هنری زنجان خبر داد و گفت: اولین نشست ادبی این برنامه با حضور شاعران و علاقه‌مندان به شعر برگزار شد .


طاهره ابراهیم‌پور در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: اولین نشست ادبی حافظ‌خوانی و حافظ‌شناسی به منظور خوانش و بررسی غزلیات حافظ با حضور شاعر پیشکسوت، هادی وحیدی، شعر پژوهان و هنرجویان در حوزه هنری زنجان برگزار شد.


وی افزود: آشنایی بیشتر با شخصیت، سبک ادبی و هنری و تبیین اندیشه‌های عرفانی و اجتماعی خواجه حافظ شیرازی از جمله اهداف این نشست به‌شمار می‌آید، زیرا حافظ یکی از شاعران به نام ادبیات ایران زمین محسوب می‌شود که نقش به‌سزایی را در شعر به خصوص قالب غزل ایفا کرده است .


ابراهیم‌پور یادآور شد: نشست ادبی حافظ‌خوانی و حافظ‌شناسی، به همت واحد آفرینش‌های ادبی به‌صورت هفتگی برگزار خواهد شد که اولین نشست از این محفل ادبی با استقبال خوب شاعران و شعرپژوهان استان برگزار شد.


وی خاطرنشان کرد: برگزاری جلسه نقد و بررسی کتاب «گنجشک‌ها سنگ می‌خورند» اثر مریم میری از شاعران جوان استان یکی دیگر از برنامه‌های حوزه هنری در بخش آفرینش‌های ادبی محسوب می‌شود که با حضور شاعران به نام استانی در 11 تیرماه برگزار شد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: