• شنبه ۲۳ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 974-5284-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان تاکید کرد:

لزوم تاکید بر اصلاح الگوی مصرف در دوایر دولتی


مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان گفت: باید بر اصلاح الگوی مصرف در دوایر دولتی به دلیل حساسیت مردم به این بخش‌ها، تاکید شود.


علیرضا علیزاده در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: با وجود مصرف‌کنندگان برق در بخش‌های مختلف، مردم با حساسیت ویژه‌ای مصرف انرژی را در دستگاه‌های دولتی و اداری رصد می‌کنند و ضروری است تا در این بخش با تاکید بیشتری اصلاح الگوی مصرف انجام دهیم.


وی، زیرساخت و ظرفیت برق در استان و کشور را در عمده روزهای سال خوب ارزیابی کرد و افزود: به دلیل عدم مدیریت مصرف برق و کاهش ذخایر آبی در فصل تابستان با محدودیت‌هایی در تولید روبه‌رو شده‌ایم، به طوری که در روزهای اخیر رکورد مصرف 56 هزار مگاوات برق در کشور تجربه شد و این در حالی است که در فصل زمستان مصرف کل کشور حدود 28 هزار مگاوات است. به عبارتی دیگر می‌توان گفت مصرف برق در کشورمان بیش از متوسط مصرف جهانی است.


این مسئول با اشاره به نوبت خاموشی یا مدیریت بار روزهای اخیر، ادامه داد: شبکه‌های برق در سراسر کشور به صورت یکپارچه و پیوسته به همدیگر است و در صورت محدودیت در نقطه‌ای از این شبکه سراسری، نیاز به کمک و همکاری همه مشترکان برق را می‌طلبد تا محدودیت پیش آمده جبران شود.


علیزاده در رابطه با بخشنامه ابلاغی هیئت دولت در خصوص مدیریت مصرف برق در دستگاه‌های دولتی، یادآور شد: اجرای دقیق بندهای مصوبات یاد شده اعم از کاهش 10 درصدی انرژی مصرف برق دوایر دولتی نسبت به سال گذشته، استفاده از مولدهای اضطراری در ساعات اوج مصرف برق و بهره‌گیری از انرژی‌های تجدیدپذیر در تامین برق فضای اداری تاکید   شده و از مدیران اجرایی سازمان‌ها و ادارات درخواست می‌شود تا با جدیت بیشتری در اجرای این دستورالعمل اقدام کنند.


مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان، یادآور شد: در حال حاضر لزوم تبیین و اجرای راهکارهای بهینه‌سازی مصرف انرژی الکتریکی بیش از پیش احساس می‌شود و با توجه به اینکه مشترکان صنعتی استان زنجان سهم 50 درصدی مصرف انرژی برق استان را به خود اختصاص داده‌اند، نقش عمده‌ای در کنترل پیک بار انرژی برق ایفا می‌کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: