• سه شنبه ۱۹ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۴
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 974-3086-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

موسسه آموزش عالی روزبه زنجان به مدرسه تبدیل شد


رییس موسسه آموزش عالی روزبه اظهار کرد: با تفکر دانشگاهی می‌توان بسیاری از مشکلات موجود در مدارس را برطرف کرد.


مسعود کریملو در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، با اشاره به اینکه موسسه آموزش عالی روزبه هدفی را دنبال می‌کند که به واسطه آن مقاطع پیش دبستانی و دبستانی نیز به این مرکز افزوده   خواهد شد، گفت: با توجه به کمبود فضای آموزشی در منطقه پونک، آموزش و پرورش ناحیه دو به این موسسه پیشنهاد داد تا بخشی از فضای آموزشی این دانشگاه را به مدرسه اختصاص دهد؛ چرا که فضای اختصاص یافته در این منطقه بسیار کم و امکانات آموزشی مناسبی در این ناحیه موجود نیست.


وی ادامه داد: یکی از دلایل اینکه موسسه آموزش عالی روزبه به مدرسه تبدیل می‌شود، در واقع کمک به آموزش و پرورش بود چرا که مساحت آموزشی این موسسه که بالغ بر 13 هزار متر است بیش از ظرفیت دانشجویان این موسسه است و 7 هزار متر این مرکز کفاف دانشجویان این موسسه را می‌دهد.


این مسئول با اشاره به اینکه همواره در سیستم آموزش و پرورش شاهد ضعف‌هایی هستیم، افزود: جدای از این مساله با توجه به اینکه در دانشگاه‌ها همواره شاهد ضعف‌هایی در سیستم آموزشی و یادگیری دانش‌آموزان بوده‌ایم، از همین رو تلاش می‌شود تا با فراهم کردن یک سیستم آموزشی مناسب گامی در بهبود شرایط آموزشی آموزش و پروش و کمبودهای موجود در این حوزه برداشته شود.


رییس موسسه آموزش عالی روزبه با اشاره به اینکه به دنبال برطرف کردن ضعف‌های آموزشی و ارتباطی در دانش‌آموزان هستیم، گفت: متاسفانه خیلی از مهارت‌های لازم در مدارس به دانش آموزان آموزش داده نمی‌شود و از همین رو با ورود دانش‌آموزان به دانشگاه‌ها با مشکلات زیادی روبه رو می‌شویم و این موسسه با توجه به اینکه پیش از این کار تربیت دانشجو را به عهده دارد با کم و کاستی‌ها به خوبی آشنا است و از همین رو سعی دارد در جهت رفع این ضعف‌ها اقدام کند.


کریملو خاطرنشان کرد: در صورت استقبال مردم از این موسسه مقطع دبیرستان نیز به این موسسه آورده خواهد شد و با توجه به اینکه برنامه‌های آموزشی مکمل نیز برای این دانش‌آموزان در نظر گرفته شده است. به نظر می‌رسد کار متفاوتی در این زمینه انجام شود؛ چرا که پیاده کردن یک تفکر دانشگاهی در مدارس می‌تواند بسیاری از مشکلاتی که مدارس ما وجود دارد را رفع کند.


وی با اشاره به برخی از برنامه‌های مکمل، افزود: کلاس‌های فوق برنامه ریاضیات، موسیقی، خط و خوشنویسی، تایپ و زبان از جمله برخی از این کلاس‌های فوق برنامه است که قرار است در این موسسه آموزش داده شود. همچنین تغذیه سالم نیز در این مرکز برای دانش آموزان در نظر گرفته شده است تا دانش‌آموزان با طیب خاطر بیشتری به تحصیل بپردازند.


این مسئول در زمینه شهریه این آموزشگاه افزود: برای دانش‌آموزان مطابق اعلام آموزش و پرورش شهریه اخذ خواهد شد که برای آسایش خاطر خانواده‌ها این مبلغ تقسیط می‌شود تا بار مالی کمتری بر دوش خانواده‌ها باشد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: