• چهارشنبه ۲۰ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 974-5684-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

استاندار زنجان:

برای مقابله با تحریم‌ها باید برنامه‌ داشت


نماینده عالی دولت در استان زنجان گفت: برای مقابله با تحریم‌های جدید باید برنامه‌ریزی کرد.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، اسدالله درویش‌امیری ظهر امروز در همایش معرفی و تجلیل از صنعتگران، معدنکاران و اصناف برتر استان زنجان، اظهار کرد: در حال حاضر شرایط کشور شرایط ویژه‌ای است و یکی از دلایل آن بدعهدی دولت آمریکا در کنار گذاشتن برجام و در دستور کار قرار دادن تحریم‌های جدید و تشکیل تیم مفصلی علیه اقتصاد ایران است.

 

این مسئول با بیان اینکه همه باید شرایط موجود کشور را درک کنند، ادامه داد: دولتمردان باید در سطوح مختلف و از همه قوا شرایط را بررسی کرده و علاوه ‌بر مسئولان، مردم نیز این شرایط را درک کنند؛ چرا که آثار نوسانات نرخ ارز بر تولید، اشتغال و بازار سرمایه، سایه انداخته است.

 

وی با اشاره به سختی‌ها و دشواری‌های موجود، افزود: در همه بخش‌های تولید و تجارت باید شرایط موجود مورد توجه قرار گیرد؛ چرا که در گذشته شاهد بودیم که بر اثر روابط خوب بین‌الملل و تعامل خوب وزارت خارجه و برقراری روابط صحیح و درست و سیاست برد ـ برد، سبب شد فرصت سرمایه‌گذاری خارجی و داد و ستد بین‌المللی فراهم و موانع انتقال ارز برطرف شود.

 

درویش‌امیری خاطرنشان کرد: در حال حاضر نگرانی‌هایی که برای حوزه تولید و اشتغال به وجود آمده به دلیل شرایط بین‌المللی است، به همین دلیل افسران حوزه تولید و اقتصاد باید با حمایت حاکمیت و دولت از پس تحریم‌ها برآیند و این مهم با برطرف کردن موانع تولید توسط دولت و برخورد صادقانه با بخش خصوصی فراهم می‌شود.

 

نماینده عالی دولت در استان زنجان یادآور شد: تحریم‌های جدید هنوز اعمال نشده ولی مردم و دولت باید برای مقابله با این تحریم‌ها برنامه داشته باشند و هوشمندانه عمل کنند و دیگر زمان آن گذشته که قطعنامه را کاغذپاره و تحریم را بی‌اثر خواند.

 

استاندار زنجان با تاکید بر همدلی و اتحاد بین مردم و مسئولان، تصریح کرد: با همدلی و دست‌ کشیدن از طمع‌های نامشروع می‌توان در این جنگ اقتصادی پیروز شد و کسی حق ندارد در این دوران کاسب تحریم شود و مردم انتظار دارند افرادی که با ارز دولتی واردات انجام می‌دهند، کالاها را با همان قیمت در بازار عرضه کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: