• چهارشنبه ۲۰ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۷:۳۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 974-5984-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت استان زنجان:

بالاترین رقم مالیات توسط صنعت پرداخت می‌شود


رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت استان زنجان گفت: بالاترین رقم مالیات توسط صنعت پرداخت می‌شود.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، سید سجاد نباتچیان ظهر امروز در همایش معرفی و تجلیل از صنعتگران، معدنکاران و اصناف استان زنجان با اشاره به اینکه صنعتگران سربازان امروز کشور هستند، اظهار کرد: امروز سربازان این مرز و بوم تنها هستند و توپ و تفنگ سربازان اقتصادی، مغز اقتصاددانان و بازوی کارگران است ولی متاسفانه با وجود همه تلاش‌ها، وضعیت امروز ما بحرانی و سخت است.

 

این مسئول با بیان اینکه تعداد بیمه‌شدگان اجباری نشان از وضعیت صنعت و اقتصاد نیست، ادامه داد: شرکت‌هایی وجود دارد که با وجود داشتن چندین کارگر و 6 تا 7 خط تولید، غیرفعال است و برخی شرکت‌ها به صورت تک‌شیفت فعالیت می‌کند و این اقدام برای آن است که شرکت‌ها بگویند زنده هستند.

 

وی با مشابه خواندن شرایط اقتصادی کنونی با جنگ ایران در هشت سال دفاع‌مقدس، افزود: تنها تفاوت این دوره با هشت سال دفاع‌مقدس آن است که امروز سربازان اقتصادی کشور از دو طرف داخل و خارج بمباران می‌شوند.

 

نباتچیان، مشکل صنعتکاران استان زنجان را در سطح ملی دانست و خاطرنشان کرد: خوشبختانه مدیران در استان همراه بخش اقتصادی هستند و مشکلی وجود ندارد ولی قوانین ناگهانی مشکلاتی را برای صنعتگران به وجود آورده است، به طوری که همکاران ما درخواست دارند مجلس در حوزه صنعت، قانونی مصوب نکند.

 

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت استان زنجان، یادآور شد: بالاترین رقم مالیات توسط صنعت پرداخت می‌شود و ناراحتی بخش صنعت از این است که طبق قانون از صنعتگران مالیات دریافت نمی‌شود، علاوه‌بر آن قانون کار تصویب شده نه به نفع کارگر؛ نه تولیدکننده و نه تولید است و تاکنون هم جرات نکرده‌ایم آن را اصلاح کنیم.

 

وی تصریح کرد: قانون مشاغل سخت و زیان‌آور، از دیگر موضوعات است که موجب از دست رفتن نیروی توانمند در شرکت‌ها و آسیب به آن‌ها شده است. همچنین سهم ۳۰ درصدی صنایع از قانون هدفمندی یارانه‌ها نیز تاکنون پرداخت نشده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: