• چهارشنبه ۲۰ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۸:۱۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 974-20814-5
  • خبرنگار : 28003
  • منبع خبر : ----

یک مسئول در سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور:

نقشه کاداستر جنگل‌ها تهیه می‌شود


معاون حفاظت و امور اراضی سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: حفاظت در منابع‌طبیعی و چگونگی آن بسیار مهم بوده ولی معتقدیم حفاظت باید در قالب طرح و با مشارکت مردم باشد.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، مسعود منصور در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: هر چقدر عرصه‌ها دارای طرح و با مشارکت حفظ شود، کارها با سرعت بیشتری پیش می‌رود و یکی از برنامه‌های سازمان، توجه به جلب مشارکت‌های مردمی در این حوزه است.

 

وی تصریح ‌کرد: مشارکت مردم در حفاطت از عرصه‌های طبیعی حائز اهمیت است و در این راستا تا پایان پارسال، حفاظت ۲۰ میلیون هکتار از اراضی را به مردم واگذار کرده و خوشبختانه استقبال از این طرح‌ها خوب بوده است.

 

این مسئول به برنامه‌هادر حوزه کاهش وابستگی جوامع محلی به عرصه‌های طبیعی و خصوصا ذخایر جنگل‌ها نیز اشاره کرد و یادآور شد: در سه سال اخیر 500 خانوار به آب‌گرمکن خورشیدی مجهز شده‌اند و با این کار از قطع درختان پیشگیری شد.

 

وی همچنین به اهمیت توجه به موضوع تهیه نقشه کاراکتر نیز اشاره کرد و گفت: منابع اعتباری برای اجرای کامل کاراکتر اراضی محدود است ولی تلاش‌هایی شده و ۳۲ میلیون هکتار کاداستر را انجام دادیم و امسال هم به دنبال تهیه نقشه کاداستر جنگل‌ها هستیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: