• پنجشنبه ۲۱ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۰
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 974-2785-5
  • خبرنگار : 28008
  • منبع خبر : ----

کارشناس امور دینی:

حجاب محدودیت نیست، مصونیت است


کارشناس امور دینی به اهمیت حجاب از منظر اسلام برای زنان اشاره کرد و گفت: در مسئله دفاع از بی‌حجابی که امروزه دغدغه عده‌ای از افراد در جامعه ایران شده باید گفت غرب آینه تمام نمای آینده تلخ بی‌حجابی برای دختران ایران است که باید از آن درس بگیرند .

 

حجت‌الاسلام سیدعلی موسوی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، اظهارکرد: مسئله حجاب و پوشش یکی از موضوعات مهم در دین مبین اسلام محسوب می‌شود که خداوند متعال در قران کریم به به‌صورت جز به جز به آن اشاره کرده است که این نشان از اهمیت این موضوع دارد .

 

وی افزود: اهل بیت(ع) مفسران حقیقی قرآن کریم به‌شمار می‌روند، برای رسیدن به معنای حقیقی حجاب از منظر اسلام نخست باید به قرآن و سپس به منابع تفسیری و روایی ائمه اطهار(ع) مراجعه کرد .

 

موسوی تصریح کرد: خداوند متعال در سوره مبارکه نور آیات 31 و 32 به موضوع حجاب اشاره کرده‌اند و در این راستا مردان را به عفت و چشم پوشی از نامحرمان فراخوانده و زنان را به رعایت پوشش و حجاب توصیه کرده است .

 

این کارشناس در ادامه یادآورشد: شبهاتی درباره موضوع حجاب در کتب مختلف وارد شده است که حجاب نخست از مردم ایران به سایر نقاط دنیا اعم از دین اسلام رسیده است و این درحالی‌است که دین اسلام فراتر از چنین موضوعاتی است که در یک زمان متوقف شده باشد .

 

وی به اهمیت حجاب برای بانوان اشاره کرد و گفت: خداوند در آفرینش زن کمال و زیبایی را در وی قرار داده است در نتیجه برای حفظ و حراست از این زیبایی وی را مکلف به داشتن حجاب کرده است که این در بردارنده نکات مهمی است .

 

موسوی تصریح کرد: متاسفانه در جامعه کنونی بدحجابی و بی‌حجابی برای عده‌ای کلاس کاری و فرهنگ بالا معنا یافته است و این در حالی‌است که جوامع غربی را باید در موضوع حجاب آینه خود قرار دهیم نهایت بی‌حجابی به معضلات و مشکلات زنان جوامع غربی منتهی خواهد شد .

 

این کارشناس خاطرنشان کرد: حجاب محدودیت نیست بلکه مصونیت است اگر زنی حجاب نداشته باشد و در مقابل مردی عفاف و چشم پوشی از نامحرمان را رعایت نکند جامعه دچار چه مشکلات و معضلات برخواسته از بی اخلاقی خواهد شد؟

 

وی یادآورشد: حجاب را نباید تنها یک روسری بر سر معنا کرد، بلکه باید به فلسفه وجودی آن پی برد، کودکی دوران بسیار مهمی برای آنسان‌ها به‌خصوص دخنتران محسوب می‌شود. مادران در این دوران باید آموزش‌های لازم را برای داشتن حجاب برای دختران خود داشته باشن د.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: