• پنجشنبه ۲۱ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 974-6684-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری زنجان تاکید کرد:

لزوم حل مشکلات با روش علمی


مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری زنجان گفت: بهتر است در برخورد با مشکلات از روش‌های علمی استفاده کرد.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، محمدرضا آبی‌پور ظهر امروز در سومین نشست شورای هیئت نمایندگان اتاق‌های بازرگانی منطقه شمال‌غرب، اظهار کرد: بهتر است در برخورد با مشکلات با روش‌های علمی برخورد شود؛ چرا که این روش بهترین متد برای حل مشکلات است.

 

این مسئول ادامه داد: هر استانی بر حسب صنایع خود مشکلاتی را دارد که برای حل این مشکلات باید ابتدا مشکلات به طور درست احصا شود و اگر مشکلی برای حل شدن نیاز به اصلاح قوانین دارد، پس از بررسی به کمیسیون‌های مجلس شورای اسلامی اعلام شود.

 

وی با تاکید بر لزوم شفاف‌سازی اقتصاد، افزود: کشورهایی وجود دارند که این شفاف‌سازی را در اقتصاد خود ایجاد کرده و موفق شده‌اند و البته هزینه آن را نیز پرداخت کرده‌اند و حال الگوها و راه‌های تجربه‌ شده وجود دارد که می‌توان از آن استفاده و هزینه‌ای را نیز پرداخت نکرد.

 

آبی‌پور با اشاره به قوانین هدایت‌گر، خاطرنشان کرد: قوانین به دو صورت هدایت‌گر و بازدارنده وجود دارد که اگر این دو نوع از قانون به درستی نوشته و یا اجرا شود، زمینه ایجاد فساد در اقتصاد بسته می‌شود و اگر بخش‌ خصوصی به دنبال شفافیت است باید وضعیت را بسنجد و اقدام صحیح را انجام دهد.

 

مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری زنجان یادآور شد: برای حل مشکل باید پیشنهادات ارائه و جمع‌بندی شود تا بتوان راه‌حلی برای آن پیدا کرد.

 

در ادامه این جلسه، مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری آذربایجان‌شرقی نیز اظهار کرد: بهتر است برای انتقال پول، تمرکز بر روی عملیات بانکی باشد؛ چرا که انتقال پول از طریق صرافی‌ها ریسک بالایی دارد ولی از طریق انتقال بانکی قابل پیگیری است.

 

طاهر روحی ادامه داد: نرخ ارز در خردادماه امسال نسبت به مدت زمان مشابه سال قبل ۳۰ درصد افزایش یافته، به همین دلیل بهتر است وزارت اقتصاد و دارایی برای سرمایه در گردش واحدهای تولیدی، تسهیلاتی را در نظر بگیرد.

 

وی با بیان اینکه به واسطه افزایش نرخ ارز، تامین نقدینگی برای واحدها با مشکل انجام می‌شود، افزود: بنگاه‌های بزرگ راحت‌تر می‌توانند مواد اولیه را تامین کنند ولی تامین ارز و مواد اولیه برای واحدهای کوچک و متوسط که تعداد آن‌ها کم هم نیست، با مشکل انجام می‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: