• پنجشنبه ۲۱ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 974-6884-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

رئیس اتاق بازرگانی تبریز:

فعالان اقتصادی شهرستان‌ها مظلوم واقع شده‌اند


رئیس اتاق بازرگانی تبریز گفت: فعالان اقتصادی شهرستان‌ها مظلوم واقع شده‌اند.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، صمد حسن‌زاده در سومین نشست شورای هیئت نمایندگان اتاق‌های بازرگانی منطقه شمال‌غرب، اظهار کرد: رسالت این قبیل نشست‌ها تاثیرگذاری بر برخی مسائل است.

 

این مسئول ادامه داد: فعالان اقتصادی امروز با مشکلات متعددی مواجه هستند و موضوع امروز مورد اهمیت برای اقتصاد ما مشکلاتی است که به دلیل مسائل سیاسی ایجاد شده است و فشار اقتصادی بر فعالان به دلایل سیاسی قابل قبول نیست؛ چرا که در همه جای دنیا سعی بر این است که با اقدامات تامینی از ورود فشار به بخش اقتصادی جلوگیری شود.

 

وی با بیان اینکه فعالان اقتصادی در شهرستان‌ها مظلوم واقع شده‌اند؛ افزود: امکانات موجود در استان‌ها یک درصد مرکز نیست و این امکاناتی هم که برای فعالان فراهم شده، در برخی موارد مورد سوء استفاده واقع شده که البته پیشنهادی برای بهبود شرایط توسط فعالان به دولت ارائه شده است.

 

حسن‌زاده خاطرنشان کرد: در گذشته واحدهای تولیدی کالاهای خود را به صورت اعتباری و مدت‌دار دریافت می‌کردند ولی متاسفانه در حال حاضر بیشتر واحدها در این زمینه با مشکل مواجه هستند. همچنین مشکل دیگری که وجود دارد این است که کالاهای برخی واحدها ماه‌ها در گمرک باقی مانده و برخی‌ها حتی با نرخ آزاد نیز نمی‌توانند کالاهای خود را ترخیص کنند.

 

رئیس اتاق بازرگانی تبریز یادآور شد: عدم دسترسی به مواد اولیه و قطعات یدکی موجب تعطیلی برخی واحدها شده است.

 

در ادامه این جلسه، رئیس اتاق بازرگانی سنندج نیز اظهار کرد: هنوز تحریم‌ها آغاز نشده ولی مشکلاتی اتفاق افتاده که باید در زمان اجرای تحریم‌ها رخ می‌داد.

 

سید کمال حسینی با اشاره به حواشی بازار ارز ادامه داد: مردم و دولت نیز نسبت به بازار درک پیدا کرده‌اند همچنین لازم به ذکر است که نظارت دولت و بانک مرکزی بر سامانه نیما پایین است و همین موضوع تولیدکنندگان و واحدها را با مشکل مواجه کرده است.

 

وی با بیان اینکه برخی قوانین و مصوبات موجب آسیب وارد شدن به واحدها شده است، افزود: ممنوعیت صادرات آرد موجب غیر فعال شدن ۱۴۰ شرکت تولید آرد شده است؛ از سوی دیگر ممنوعیت واردات موقت واحدها را با چالش مواجه کرده است.

 

رئیس اتاق بازرگانی سنندج یادآور شد: ایجاد تعرفه توسط دولت برای افزایش رقابت‌پذیری حاشیه سود قاچاق را بالا می‌برد که این مهم رفتاری بر اساس منطق حمایت از کالای تولید داخل و اشتغال نیست.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: