• یکشنبه ۳۱ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۵
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 974-4186-5
  • خبرنگار : 28025
  • منبع خبر : ----

معاون هماهنگی و امور مجلس جهاددانشگاهی عنوان کرد:

فعالیت 500 شرکت در مراکز رشد جهاددانشگاهی


معاون هماهنگی و امور مجلس جهاددانشگاهی با اشاره به فعالیت 500 شرکت در مراکز رشد، گفت: امکان فعالیت صنایع خلاق و فرهنگی نیز در این مراکز وجود دارد.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، احمد شریفی‌زاده صبح امروز در دیدار با نماینده ولی‌فقیه در استان زنجان اظهار کرد: جهاددانشگاهی دارای سه پارک علم و فناوری است که پارک فناوری‌های نرم در تهران مستقر است که رئیس سابق جهاددانشگاهی زنجان به ریاست این مرکز در آمده است.

 

وی، تعداد مراکز رشد وابسته به جهاددانشگاهی را ۲۴ مورد عنوان کرد و افزود: ۵۰۰ شرکت در این مراکز رشد حضور دارند و با استقرار در یک دوره زمانی در این مراکز و شکل گرفتن فعالیت‌ها، از این واحدها خارج شده به کسب و کار خود را دنبال می‌کنند.

 

معاون هماهنگی و امور مجلس جهاددانشگاهی تصریح کرد: مراکز رشد و پارک‌های علم و فناوری امکانی برای اشتغال جوانان است که صنایع خلاق و فرهنگی نیز در آن‌ها فعالیت می‌کنند و امکان به‌کارگیری جوانان در آن فراهم می‌شود.

 

وی یادآور شد: مجموعه جهاددانشگاهی علاوه بر حوزه علم و فناوری و آموزش، در بخش فرهنگی و حتی فرهنگ قرآنی فعالیت‌های گسترده‌ای دارد و در واحد مرکزی کل فعالیت‌های قرآنی دانشجویان دنبال می‌شود و جشنواره‌های بین‌المللی دانشجویان را برگزار می‌کند، ضمن اینکه خبرگزاری بین‌المللی قرآن نیز در واحدهای جهاددانشگاهی مستقر است.

 

شریفی‌زاده، زنجان را نیروگاهی برای تربیت نیروهای توانمند خواند و گفت: زنجان علمای برجسته‌ای همچون عمید زنجانی را در خود تربیت کرده و در واحد مرکزی جهاددانشگاهی در صدد این هستیم تا از نیروهای توانمند بهره ببریم.

 

وی با اشاره به اینکه جهاددانشگاهی به وجود مبارک حامی عظیم‌الشانی همچون مقام معظم رهبری مفتخر است، بیان کرد: در این مجموعه بر دو موضوع تاکید داریم که یکی از آن‌ها به بحث‌های ملی اختصاص دارد که به این منظور فعالیت‌های مراکز استانی جهاددانشگاهی در راستای سند آمایش سرزمین تدوین و اجرا شود.

 

معاون هماهنگی و امور مجلس جهاددانشگاهی، اشتغال جوانان به‌ویژه تحصیل‌کرده‌ها را دیگر رویکرد مهم جهاددانشگاهی عنوان کرد و افزود: از سال ۷۷ جهاددانشگاهی فعالیت‌های خود را در این راستا آغاز کرده و در سال ۷۹ نیز سازمانی برای اشتغال فارغ‌التحصیلان تاسیس شده است.

 

وی یادآور شد: کشور ما شیران خفته زیادی دارد اما وقتی وارد کار می‌شوند به بهانه جوان بودن آنقدر اما و اگرهای منطقی زیر پای‌شان می‌گذارند که فعالیت‌شان مختل می‌شود، در مجموعه جهاددانشگاهی تلاش داریم در حوزه اشتغال کمک کنیم اما نیاز به حمایت دارد.

 

شریفی‌‌زاده با اشاره به تشکیل دبیرخانه اتاق فکر در جهاددانشگاهی، تصریح کرد: در این مجموعه این توان را داریم که در اتاق فکر برای اعتلای استان بحث و بررسی انجام گیرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: