• یکشنبه ۳۱ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۸
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 974-4686-5
  • خبرنگار : 28009
  • منبع خبر : ----

رییس دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان:

هر جا صحبت از ایثار است، جهاددانشگاهی مثال زده می‌شود


رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی زنجان گفت: هر جا صحبت از ایثار است، جهاددانشگاهی مثال زده می‌شود .


به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، پرویز قزلباش در آیین تکریم و معارفه روسای جهاددانشگاهی زنجان، با اشاره به اینکه من خودم را همچنان جهادی می‌دانم، اظهار‌ کرد: جهادی‌ها هرگز نباید از غم و ناراحتی سخن بگویند. در جهاددانشگاهی یاد گرفته‌ایم که چطور در شرایط سخت کار کنیم و رفاه و آسایش خیلی به گروه خونی نیروهای جهادی نمی‌خورد؛ چرا که جهاد‌دانشگاهی از همان روزهای نخست تشکیل، با سختی همراه بوده و هیچ‌وقت بودجه هنگفتی نداشته است .


این مسئول ادامه داد: اگر جهاد‌دانشگاهی در برهه‌هایی از زمان دچار نوسان شد، به خاطر کم‌لطفی‌ها و نگاه‌های سیاسی بود که این نهاد را به‌عنوان رقیب می‌دیدند. جهاد بسیار پرقدرت شروع کرد ولی به خاطر نقشی که داشت، موجبات وحشت جامعه پرتنش اوایل انقلاب را فراهم کرد. در ادامه این بازنگری‌ها چندین بار اتفاق افتاد و باعث شد که جهاد نیروهای خوب خود را از دست بدهد .


وی با تاکید بر اینکه جهاددانشگاهی تحت هر شرایطی، فرهنگ جهادی خود را حفظ کرده است، تصریح کرد: هر جا صحبت از کار ایثارگرانه با کم‌ترین توقع به میان می‌آید، جهاد‌دانشگاهی مثال زده می‌شود. از این رو باید فرهنگ جهادی را پاس بداریم و اجازه ندهیم که خالی از محتوا شود. خیلی مواقع جامعه دوست دارد که شکل این فرهنگ را حفظ کند ولی آن را از درون خالی کند، این خطر بزرگ فرهنگ جهادی را تهدید می‌کند .


قزلباش خاطرنشان کرد: در شرایط امروز که کشور با سختی و محدودیت منابع مواجه است، جهاد‌دانشگاهی باید روحیه جهادی خود را نشان دهد و با حداقل امکانات، همه تلاش خود را به کار گیرد تا به جامعه امید ببخشد؛ در واقع مردم آیینه پاکی هستند و کجی‌ها و ضعف مسئولان را خیلی خوب منعکس می کنند، به همین خاطر باید خود را در آیینه مردم ببینیم .


رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی زنجان با تاکید بر اینکه دانشگاه افتخار می‌کند که جهاددانشگاهی را در ماموریت‌هایش کمک کند، خاطرنشان کرد: این نهاد باید روز به روز پویاتر شود؛ در واقع با خلاقیتی که در این نهاد وجود دارد باید شاهد باشیم که روز به روز بهتر از گذشته حرکت می‌کند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: