• چهارشنبه ۳ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۹
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 975-1291-5
  • خبرنگار : 28012
  • منبع خبر : ----

معاون فرهنگی اداره‌کل ورزش و جوانان استان زنجان:

1400 شغل پایدار در دل اوقات فراغت قرار دارد


معاون فرهنگی اداره‌کل ورزش و جوانان استان زنجان گفت: 1400 شغل پایدار در سطح استان در دل اوقات فراغت قرار دارد که کمتر به آن توجه شده است.


به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، غلامرضا الهی‌سرشت ظهر امروز در جلسه ستاد ساماندهی جوانان شهرستان خرم‌دره اظهار کرد: طبق سیاست‌گذاری‌های جدیدی که در اداره‌کل ورزش و جوانان و وزارتخانه متبوع صورت گرفته است، این وزارتخانه در حوزه آسیب‌های اجتماعی و توسعه اجتماعی ورود پیدا کرده است .


وی با اشاره به اینکه برای بهبود وضعیت ازدواج از کسانی که متقاضی تاسیس مراکز مشاوره تخصصی ازدواج باشند مجوز ارائه می‌شود، اظهار کرد: برای اعطای این مجوزها نیاز است افراد در رشته روانشناسی در مقطع کارشناسی ارشد فارغ‌التحصیل باشند .


الهی‌سرشت با اشاره به اینکه در خرم‌دره متقاضی برای تاسیس این مراکز  نبوده است، تصریح کرد: به متقاضیان تا سقف 40 میلیون تومان وام 4 درصد پرداخت می‌شود .


وی با اشاره به اینکه اشتغال یکی از دغدغه‌های اصلی جوانان است، تصریح کرد: دولت همه تلاش خود را در حوزه جوانان به کار بسته است تا این مشکل حل شود که در این راستا بعد از 10 سال سند ملی اشتغالی که تصویب شده بود به روزرسانی می‌شود تا برش استانی آن تدوین و در آینده نزدیک اجرایی شود .


این مسئول با اشاره به اتعقاد تفاهم‌نامه با صندوق کارآفرینی امید و بانک رسالت برای اعطای تسهیلات کارآفرینی به جوانان، عنوان کرد: هر جوانی که در بازه سنی 18 تا 29 سال باشد اگر بخواهد برای خود کسب و کار به صورت تیمی و انفرادی ایجاد کند تسهیلات ارزان‌قیمت اعطا می‌شود .


وی با تاکید بر ضرورت توجه جدی به اوقات فراغت جوانان، اظهار کرد: اگر ما امروز فکر جدی برای اوقات فراغت جوانان نکنیم دشمنانی هستند که برای آنها فکر خواهند کرد .


الهی‌سرشت با اشاره به مغفول ماندن اشتغال در حوزه اوقات فراغت، تصریح کرد: 1400 شغل پایدار در استان در دل اوقات فراغت وجود دارد که کمتر به آن پرداخته شده است که بهره‌مندی از این امر نیازمند تغییر نگرش‌ها و بهره‌گیری از ظرفیت بخش خصوصی است .


این مسئول با اشاره به فعالیت 22 سمن در شهرستان خرم‌دره، عنوان کرد: سمن‌ها بازوان توانمند  اجرایی دستگاه‌های دولتی هستند، لذا از همه کسانی که متقاضی تاسیس سمن هستند، حمایت می‌شود .


الهی‌سرشت با تاکید بر اینکه حمایت ویژه از سمن‌هایی که در حوزه کارآفرینی ایجاد کسب و کار، گردشگری و پیشگیری از طلاق فعالیت کنند صورت می‌گیرد، اظهار کرد: خرم‌دره یکی از شهرستان‌های با جاذبه گردشگری بالا است، لذا ایجاد سمن گردشگری می‌تواند در توسعه گردشگری شهرستان راه‌گشا باشد .


وی با بیان اینکه ایجاد سمنی در حوزه پیشگیری از طلاق و بازگشت به خانواده از نیازهای خرم‌دره است، یادآور شد: آسیب‌های اجتماعی باید شناسایی و بر حسب اولویت از آنها پیشگیری شود.


این مسئول  با اشاره به اینکه خرم‌دره تنها شهرستان استان است که برای احداث خانه جوان زمین اعطا کرده است، افزود: خانه جوان خرم‌دره نیز دومین خانه جوانی است که در سطح استان فعال است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: