• پنجشنبه ۴ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۴
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 975-288-5
  • خبرنگار : 28008
  • منبع خبر : ----

معاون استاندار زنجان:

سرمایه‌های اجتماعی باید احیا شود


معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار زنجان گفت: سرمایه‌های اجتماعی را باید احیا کنیم، در غیر این صورت جامعه دچار مشکلاتی می‌شود که غیرقابل جبران است و ورزشکاران نیز جزو این سرمایه‌ها محسوب می‌شود.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، فرامرز نیک‌سرشت عصر دیروز در نشست هیئت‌های ورزشی استان اظهار کرد: متاسفانه امروز شاهد خدشه‌دار شدن و تضعیف سرمایه اجتماعی هستیم که موجب شده شرایط نرمالی در کشور وجود نداشته باشد، از مسائل زیست‌محیطی از جمله بروز و ظهور ریزگردها و خشک شدن دریاچه، نشست زمین و کاهش منابع آبی گرفته تا در حوزه اقتصاد آثار منفی در فضای اقتصادی و افزایش قیمت ارز و افزایش تنگناهای اقتصادی مردم مواردی است که باید بدان‌ها توجه کرد .

 

وی یادآور شد: در همه کشورها بحران وجود دارد اما این مشکلات تفکیک شده هستند ولی متاسفانه این مشکلات به یک باره در کشور ایران حادث شده است. در شرایط بحرانی باید صندوق ذخیره‌ای تحت عنوان سرمایه اجتماعی وجود داشته باشد تا از آن استفاده کرد که متاسفانه چنین صندوقی در کشورمان جهت ساماندهی و هم‌افزایی در شرایط بحرانی وجود ندارد.

 

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار زنجان یادآور شد: مودت یکی از سرمایه‌های اجتماعی تلقی می‌شود که باید این سرمایه‌های اجتماعی را احیا کنیم، در غیر این صورت جامعه دچار مشکلاتی خواهد شد که غیرقابل جبران خواهد بود و به این نکته باید توجه کرد که ورزشکاران و جامعه ورزشی نقش بسیار مهمی در احیای سرمایه‌های اجتماعی بر عهده دارند.

 

نیک‌سرشت افزود: به عنوان یک شهروند باید ارزش‌های اجتماعی را احیا کنیم، متاسفانه مودت و دوستی در بین خانواده‌ها سست شده است و این در حالی‌ است که در خصوص سرمایه اجتماعی، کشور ژاپن مقام نخست را کسب کرده‌ است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: