• پنجشنبه ۴ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۴
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 975-388-5
  • خبرنگار : 28008
  • منبع خبر : ----

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان:

نگاه اقتصادی در ورزش ابتدا نیازمند ایجاد زیرساخت‌های آن است


رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان گفت: تا زمانی‌که زیرساخت‌های اقتصادی برای هیئت‌های ورزشی ایجاد نشود، نمی‌توان کاری پیش برد.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، شهرام طهماسبی عصر دیروز در نشست هیئت‌های ورزشی اظهار کرد: در جامعه کنونی در شرایط اقتصادی خوبی قرار نداریم ولی تجربیات زیادی در کشور به دست آمده که می‌توان از این وضعیت نیز خارج شد.

 

وی افزود: در حوزه اجرا، مدیریت باید عملکرد درست داشته و کار علمی انجام شود؛ اقتصاد مقاومتی یکی از بهترین راهکارها جهت خروج از وضعیت نابسامان اقتصاد کشور است که باید بدان اعتقاد و باور قلبی داشت.

 

طهماسبی تصریح کرد: باید اصول و برنامه‌های اقتصاد مقاومتی در عرصه ورزش اجرا و شکل گیرد و تاکید داریم اقتصاد را دانش‌بنیان کنیم. نبود نگاه تجاری و حرفه‌ای در رشته ورزشی، نبود کار گروهی، نبود مدیریت تخصصی و علمی، نبود جذابیت ورزشی برای جوانان و غیره از عوامل ضعف عملکردی هیئت‌های ورزشی در حوزه درآمد و جذب منابع اقتصادی محسوب می‌شود.

 

وی یادآور شد: متاسفانه تفکرات اداری و دستوری در هیئت‌ها وجود دارد، اغلب مشاهد شده روسای هیئت‌های ورزشی را از مدیران دستگا‌ه‌های اجرایی انتخاب کنند، بلکه رئیس هیئت ورزشی باید شخصی باشد خارج از دستگاه دولتی که تفکر اقتصادی نیز داشته باشد.

 

طهماسبی خاطرنشان کرد: چشم‌انداز هیئت‌های ورزشی صرف برگزاری دوره‌های آموزشی نیست، بلکه این چشم‌انداز به معنای این است که چه امکاناتی را می‌توان کسب کرد و چه ظرفیت‌ها و امکاناتی را می‌توانیم کسب کنیم و بر این اساس، ظرفیت‌های اقتصادی ورزش خود را تامین کنیم.

 

وی تصریح کرد: حضور و وجود مشاور اقتصادی در هیئت‌های ورزشی یکی از ضرورت‌های مهم پیشرفت اقتصاد ورزشی است؛ این شخص به هیئت کمک می‌کند تا دید اقتصادی موجب تبدیل شدن ورزش به کار اقتصادی شود.

 

این مسئول گفت: برگزاری مسابقات جام‌جهانی مصداق بارز در اقتصاد ورزشی محسوب می‌شود. امسال شاهد برگزاری مسابقات جام‌جهانی فوتبال در روسیه بودیم، سودی که از محل برگزاری این مسابقات عاید این کشور شد رقم چشم‌گیری بود که نیازمند بحث و گفت‌وگو است.

 

وی تصریح‌ کرد: اقتصاد ورزش اگر رشد داشته و رو به جلو باشد، اثرات آن نخست در جامعه هویدا خواهد شد. تا زمانی ‌که وررشکاران به همین شکل کنونی که هستند، باشند کماکان در عرصه ورزش مشکلاتی وجود خواهد داشت. اگر استراتژی و هدف داشته باشیم این ورزشکاران تبدیل به مولد ثروت در جامعه خواهند شد، ولی متاسفانه چنین دیدگاهی هنوز در جامعه وجود ندارد، زیرا به ورزش با نگاه اداری نگریسته شده است.

 

طهماسبی خاطرنشان کرد: چه کسی گفته استان ۵۰ هیئت ورزشی داشته باشد، آیا برای این تعداد هیئت ورزشی ظرفیت‌های لازم وجود دارد، آیا جامعه پذیرای این تعداد هیئت ورزشی است؟

 

این مسئول یادآور شد: چرا باید تعداد هیئت‌های ورزشی را آنقدر گسترده و تنها یک نفر را برای مدیریت آن انتخاب کنیم. متاسفانه شناخت درستی از پتانسیل‌ها در هنگام ایجاد این هیئت‌ها وجود نداشته است و بدون آگاهی از گرایش جوانان به کدام رشته ورزشی دست به ایجاد هیئت‌های ورزشی زده‌ایم، به عقیده من باید از این تعداد هیئت ورزشی پنج هیئت را تفکیک کرد و با ایجاد سرمایه‌گذاری، آن‌ها را تبدیل به یک شاخص اقتصادی کرد.

 

در ادامه، مدیرکل ورزش و جوانان استان زنجان نیز گفت: حضور ورزشکاران زنجانی در بازی‌های آسایی جاکارتا نسبت به جمعیت این استان بی‌نظیر است و ورزشکاران قطعی شده اعزامی به این رقابت‌ها ۲۰ ورزشکار (دو نفر مربی و ۱۸ ورزشکار) در آسیایی و در پاراآسیایی نیز ۱۶ ورزشکار و ۳ مربی خواهند بود.

 

علی خلیلی اظهار کرد: ملی‌پوشان زنجانی در مجموع ۴۲ مدال در چهار ماهه امسال کسب کردند، یادآور شد: طبق رایزنی‌های صورت گرفته به مدال‌آوران طلایی بازی‌های آسیایی جاکارتا یک دستگاه خودرو اهدا خواهد شد و در صورت مدال‌آوری استخدام دولتی در حق ملی‌پوشان اعمال خواهد شد.

 

این مسئول در ادامه با بیان اینکه امسال بیش از ۹۰ خانه روستایی تجهیز می‌شود که این خانه‌ها به‌عنوان خانه جوان نیز استفاده خواهد شد، گفت: هدف از این کار ایجاد سلامتی، نشاط و شادابی روستاییان خواهد بود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: