• شنبه ۶ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۲۳
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 975-1385-5
  • خبرنگار : 28018
  • منبع خبر : ----

نماینده مردم ماه‌نشان و ایجرود در مجلس شورای اسلامی:

شهرستان ماه‌نشان ظرفیت‌های بالقوه فراوانی دارد


نماینده مردم ماه‌نشان و ایجرود در مجلس شورای اسلامی گفت: شهرستان ماه‌نشان ظرفیت‌های بالقوه فراوانی دارد.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری زنجان، سید مرتضی خاتمی در جلسه شورای اداری استان که در شهرستان ماه‌نشان برگزار شد، بر ضرورت توجه به توسعه مشاغل روستایی و تسهیل در امور روستاها تاکید کرد و افزود: شهرستان ماه‌نشان ظرفیت‌های بالقوه‌ای دارد که باید با تسهیل در روند برخی از بروکراسی‌های اداری، با ابتکار عمل، هم‌اندیشی و هم‌افزایی بین حوزه‌ها و بخش‌ها مشکلات این شهرستان را پیگیری و حل کرد.

 

وی به بیان ظرفیت‌های بالای شهرستان ماه‌نشان در حوزه‌های مختلف پرداخت و با اشاره به شرایط اقلیمی این شهرستان، خاطر نشان کرد: 43 درصد از مساحت شهرستان ماه‌نشان جزو پهنه‌های حفاظتی قرار دارد، در حالی که میانگین کشوری 11 درصد است و می‌توان با جابه‌جایی این مناطق، استفاده بیشتری از مراتع این شهرستان داشت.

 

خاتمی، توسعه مشاغل مربوط به آبزی‌پروری را موجب ایجاد اشتغال خودمحور در سطح شهرستان دانست و تاکید کرد: این اشتغال هیچ تهدیدی برای طبیعت ایجاد نمی‌کند لذا باید به جای سنگ‌اندازی، جهت توسعه فروش این محصولات آبزی‌پروری تلاش کنیم.

 

این نماینده مجلس ادامه داد: آبزی‌پروری فرصت خوبی است تا با صادرات این محصولات، صنایع پایین‌دستی آن نیز فعال‌تر شده و فرصت‌های شغلی بسیار مناسبی ایجاد کند.

 

خاتمی همچنین با اشاره به لزوم توسعه راه‌های مواصلاتی اظهار کرد: بهبود راه‌های مواصلاتی برای فعال کردن و توسعه ظرفیت‌های روستایی از جمله گردشگری و تقویت مشاغل خانگی، یکی از اولویت‌های اصلی است.

 

وی، معادن را نیز یکی از قطب‌های توسعه برنامه ششم برشمرد و افزود: ضروری است تا مدیران با هم‌اندیشی ضمن رفع مشکلات معادن، در راستای ارتقای بهره‌وری تلاش و همان‌طور که قانون مشخص کرده، منافع مردم را از این معادن به درستی تعریف کنند.

 

خاتمی با اشاره به وجود گیاهان دارویی در شهرستان ماه‌نشان، اظهار کرد: این شهرستان یکی از مستعدترین مناطق برای رشد و توسعه گیاهان دارویی است و مردم ماه‌نشان می‌توانند از راه کاشت و فروش این گیاهان درآمدزایی زیادی داشته باشند.

 

نماینده مردم ماه‌نشان و ایجرود در ادامه، تعداد کارمندان و کارکنان نظام اداری در ایران را چند برابر بیشتر از میانگین قشر کارمند در دنیا عنوان کرد و گفت: همین امر نشان‌دهنده عامل ایجاد ناکارآمدی در نظام اداری کشور و بروز برخی از مشکلات مدیریتی می‌شود.

 

وی به تعابیر رهبر معظم انقلاب در تشریح وضعیت حساس و خطیر کشور اشاره و اظهار کرد: به فرموده مقام معظم رهبری، لازم است که نگاه دوباره‌ای به نحوه اعمال مدیریت‌ها داشته باشیم؛ چرا که شرایط امروز کشور فقط ناشی از تحریم‌ها نیست و تحریم‌ها نمی‌تواند در اراده ملت ایران خللی ایجاد کند، بلکه آنچه امروز برای کشور ما خطرساز بوده و دشمن هم از آن سوءاستفاده می‌کند، وجود مشکلاتی در سلسله مدیریتی و عدم کارآمدی و عدم بهره‌وری بهینه از مدیریت است.

 

خاتمی با تاکید بر اینکه امروز مدیریت سیستمی به تنهایی پاسخ‌گو نخواهد بود، اظهار کرد: باید شرایط امروز را به خوبی درک کنیم و در نحوه اقدامات خود بازنگری جدی داشته و از امکانات موجود بهترین بهره‌برداری را ببریم.

 

نماینده مجلس با تاکید بر اینکه باید با رفع مشکلات روستاییان از فرصت‌های موجود بهترین استفاده را کرد، افزود: روستاییان نیروهای مولد کشورند و در تامین امنیت ملی نقش اساسی دارند و نباید با عدم توجه به روستاها موجب شد که روستاها با مهاجرت، خالی از سکنه شود.

 

وی اظهار کرد: برای تغییر رویکرد در سیستم اداری کشور باید مشاغل غیردولتی را توسعه دهیم.

 

خاتمی، جلب رضایت مردم را از مهم‌ترین وظایف مدیران برشمرد و اظهار کرد: ضروری است با تقویت حوزه اطلاع‌رسانی‌ها و روابط‌عمومی‌ها به معنای واقعی کلمه، نسبت به ایجاد زمینه گفت‌وگو و تعامل مستقیم مدیران با گروه‌های هدف و آحاد جامعه اقدام کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: