• شنبه ۶ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۰
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 975-1585-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح:

شرایط فعلی کشور، فرصتی برای ترقی است


وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: شرایط فعلی کشور، فرصتی برای ترقی است.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان،  امیر سرتیپ امیر حاتمی ظهر امروز جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان زنجان، اظهار کرد: در حال حاضر کشور در یک شرایط متفاوت نسبت به گذشته قرار دارد و باید توجه داشت که این شرایط، شرایطی بحرانی نیست، بلکه شرایط خاصی است که پر از فرصت است، اگر چه تهدیداتی نیز در این زمینه وجود دارد.

 

وی افزود: دشمن با تصور غلط از فضای کشور فکر می‌کند که می‌تواند با فشار به مردم ایران، نظام جمهوری اسلامی، را وادار به تسلیم کند ولی خوشبختانه در یک طرف هم مردم مصممی در کشور حضور دارند که شرایط سخت‌تر از این شرایط را گذرانده‌اند.

 

این مسئول ادامه داد: با انجام مذاکرات برجام این‌بار دشمن عریان‌تر ظاهر شده و دقیق‌تر می‌دانیم که چه کاری را انجام خواهد داد و این در حالی است که شفافیت موجود قبل از توافق هسته‌ای وجود نداشت.

 

امیر حاتمی با اشاره به دشمنی دیرینه آمریکا با ایران، خاطرنشان کرد: برای همه روشن است که این دشمنی قسم‌خورده برای کشور است؛ چرا که مذاکره برد ـ برد با آن‌ها هم انجام شد و حتی بسیاری از مردم ایران نسبت به امتیازاتی که به دشمن داده شد، راضی نبودند، امروز نیز با حرکتی وقیحانه تعهدات خود را زیرپا گذاشتند.

 

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح تاکید کرد: دشمنان خواهند دید که ما از این مرحله عبور کرده و این مشکلات را پله ترقی خود قرار خواهیم داد، اینکه منابعی همچون نفت را بفروشیم و صرف زندگی مردم کنیم، این امر حق بدیهی و اولیه است و زندگی در رفاه و آرامش مبتنی بر داشته‌ها نیز حقوق اولیه مردم بوده و در برابر ظلم خواهیم ایستاد.

 

وی، شرایط موجود را فرصتی برای بخش خصوصی دانست و تصریح کرد: امسال از جانب رهبر معظم انقلاب سال حمایت از کالای داخلی نام‌گذاری شده و باید از تهدیدهایی که انجام می‌شود به سمت مرتفع کردن نیازها حرکت کرد.

 

این مسئول با بیان اینکه ایران کشوری با بازارهای بزرگ، منابع فراوان، صاحب علم و فناوری و عقبه افتخارآمیز است، یادآور شد: فرصتی که پیش ‌آمده مغتنم بود و البته فراز و نشیب‌هایی دارد که کشور در حال گذر از این شرایط و فراز و نشیب‌ها است، به همین دلیل در کشور بهم‌ریختگی‌هایی هم مشاهده می‌شود که میزان آن نسبت به شرایط موجود زیاد نیست.

 

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح اظهار کرد: باید ساز و کار لازم برای عبور از این شرایط مهیا شود و در حال حاضر این تغییرات از راس نظام حاکمیتی شروع شده، به طوری که شورای هماهنگی اقتصادی نظام جمهوری اسلامی راه‌اندازی شده است تا فرماندهی شرایط خاص را بر عهده بگیرد که البته در ذیل این شورا، ستاد مقابله با تحریم نیز ایجاد شده است.

 

امیر حاتمی با بیان اینکه تامین ارز مورد نیاز تولیدکنندگان از تاکیدات رئیس‌جمهور است، گفت: در این شرایط همه اعم از دولت، مردم و بخش خصوصی، وظایف خود را به درستی انجام دهند و زمان لازم است که در رابطه با تخصیص ارز به تولیدکنندگان و اولویت‌بندی آنان به بلوغ برسیم.

 

وی با بیان اینکه در این شرایط باید مردم نیز همکاری لازم را داشته و مسئولانه برخورد کنند، افزود: امروز هماهنگی و اتحاد بیشتری بین مسئولان و مردم وجود دارد، اگر چه فاصله زیادی داریم اما باید این فاصله را کم کنیم. در حال حاضر افق روشن است و شرایط امروز قابل مقایسه با گذشته نیست و ظرفیت‌هایی که امروز در کشور وجود دارد، در گذشته وجود نداشت و بسیاری از افرادی که در گذشته با دشمن، هماهنگ بودند امروز در کنارش نیستند.

 

این مسئول با اشاره به حل مسئله اوره در کشور، خاطرنشان کرد:  قیمت اوره به حالت سابق بازگشته ولی مسئله پتروشیمی نیز در حال بررسی است تا راهکار مهمی ارائه شود. همچنین انتظار می‌رود پیشنهادات طرح فراگیر اشتغال و اشتغال عشایر و روستایی از سوی استان‌ها ارائه شود تا تصمیم‌گیری‌های لازم در استان و مرکز انجام شود.

 

امیرحاتمی تصریح کرد: بهتر است راه‌حل‌های خروج از بن‌بست از سوی دستگاه‌های اجرایی مکتوب ارائه شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: