• یکشنبه ۷ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 975-2784-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان خبر داد:

تشدید بازرسی از داروخانه‌های استان زنجان


رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان گفت: بازرسی از داروخانه‌ها در استان افزایش می‌یابد.


به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، پرویز قزلباش در جلسه ستاد تنظیم بازار، در رابطه با بازرسی از داروخانه‌ها، اظهار کرد: در حال حاضر 2200 قلم دارو وجود دارد که در بخش بستری و سرپایی مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین 108 داروخانه در سطح استان وجود دارد که این داروخانه‌ها نیز مورد بازرسی قرار می‌گیرد.


این مسئول ادامه داد: 70 باب از داروخانه‌ها در شهر زنجان فعال است که 28 شرکت که 10 شرکت از این مجموع در استان نمایندگی دارند، کار توزیع دارو را انجام می‌دهند.


وی افزود: دغدغه اصلی دانشگاه‌ها تامین دارو است و منابع مالی و خود دارو دو جزء دخیل در حل این مشکل هستند که کمبود نقدینگی خود مهم‌ترین بخش آن است.


قزلباش با اشاره به بالا بودن بدهی دانشگاه‌های علوم‌پزشکی به شرکت‌های دارویی، ادامه داد: با توجه به وضعیت تولید؛ توزیع دارو نیازمند منابع نقدی هستند. همچنین نوسانات ارزی و مشکلات ناشی از آن در تهیه ماده اولیه ا از دیگر مشکلات این حوزه در تامین دارو است که البته این مشکلات گذرا هستند و شامل 70 تا 180 قلم دارو است.


رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان با تاکید بر تامین 150 قلم داروی بسیار ضروری برای بیماران بستری، خاطرنشان کرد: داروهای مورد نیاز این حوزه به میزان مورد نیاز دپو شده، ولی تامین برخی دیگر از داروها نیازمند تامین منابع نقدی دارد و گرنه مشکلات جدی به وجود خواهد آمد. تمهیدات مورد نیاز برای تامین نیازهای دارویی پیش‌بینی شده به طوری که   این مشکل در بخش سرپایی از طریق برون‌سپاری حل شده ولی در بخش بستری نیازها از طریق دانشگاه تامین می‌شود.


وی با بیان اینکه حق فنی یکی از موارد مورد بحث در داروخانه‌ها است، گفت:   تغییرات قیمتی روی داده در داروها هم یکی دیگر از موارد بحث‌برانگیز در این مکان‌ها هستند که البته بازرسی‌های متعدد از داروخانه‌ها انجام می‌شود و عرضه داروی قاچاق و داروی تاریخ   مصرف گذشته و عدم حضور مسئول فنی بیشترین موارد تخلف است که بر اساس ضوابط موجود، بسته به نوع تخلف موارد تنبیهی لحاظ می‌شود و تشدید نظارت و بازرسی از داروخانه‌ها در دستور کار است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: