• چهارشنبه ۱۰ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 975-3584-5
  • خبرنگار : 28009
  • منبع خبر : ----

یک مسئول در سازمان جهادکشاورزی استان زنجان:

تلفات بالا؛ بلایی که کمباین‌های فرسوده بر سر مزارع گندم می‌آورد


رییس اداره مکانیزاسیون سازمان جهادکشاورزی استان زنجان تاکید کرد: کشاورزان از ورود کمباین‌های مهاجر دارای عمر مفید بالای 25 سال و بدون معاینه فنی به مزارع خودداری کنند .


به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، مظفر یوسفی‌پور در جمع خبرنگاران اظهار کرد: امسال برداشت گندم در استان زنجان توسط بیش از 784 دستگاه کمباین انجام می‌شود. طوری که از این تعداد 420 دستگاه کمباین، بومی است و مابقی به عنوان کمباین مهاجر در مزارع استان فعالیت دارد .


این مسئول با بیان این‌که به منظور کنترل ریزش‌ها و به حداقل رساندن ضایعات گندم در روند برداشت، تمهیدات مختلفی در استان اندیشیده شده است، ادامه داد: در این راستا، امسال با 6 راننده ماهر قرارداد بسته شده تا با همکاری کارشناسان اکیپ‌های نظارتی، از نظر فنی بر عملکرد راننده و کمباین نظارت داشته باشند .


وی با اشاره به فعالیت 40 اکیپ کارشناسی طی سال جاری در مزارع گندم استان زنجان، افزود: این کارشناسان به همراه رانندگان ماهر به صورت مستمر در مزارع حضور پیدا کرده و با انجام معاینه فنی کمباین‌ها بر روند برداشت، نظارت دقیق و مستمر دارند .


یوسفی‌پور خاطرنشان کرد: امسال به منظور رسیدن به برآوردی دقیق از درصد و حجم ریزش‌ها در مزارع گندم، مقرر است که در قالب پروژه «مستند‌سازی ضایعات گندم»، ریزش‌های طبیعی قبل از برداشت و ریزش‌های حین برداشت 20 کمباین (سهمیه ابلاغی استان) اندازه‌گیری شده و نتیجه آن به همه استان تعمیم داده شود .


رئیس اداره مکانیزاسیون سازمان جهادکشاورزی استان زنجان گفت: کمباین‌های بومی استان زنجان عمر مفید زیر 13 سال دارند. از این‌رو کشاورزان باید از ورود کمیاین‌های مهاجر دارای عمر مفید بالای 25 سال و بدون معاینه فنی به مزارع خود خودداری کنند .


وی تصریح کرد: کمباین‌های مهاجری که حین برداشت ریزش‌های غیر استاندارد داشته باشد، به کشاورز و در نهایت نیروی انتظامی اطلاع داده می‌شود تا از چرخه برداشت خارج شود. همچنین در صورت عدم تنظیم، از تخصیص سهمیه سوخت به این کمباین‌ها جلوگیری خواهد شد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: