• پنجشنبه ۱۱ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 975-9214-5
  • خبرنگار : 28009
  • منبع خبر : ----

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان زنجان:

هر خانواده باید یک امدادگر داشته باشد


مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان زنجان گفت: استقبال از آموزش‌های همگانی باید به گونه‌ای باشد که هر خانواده یک امدادگر داشته باشد.

 

شهرام میرزایی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: با توجه به حوادث غیر مترقبه‌ای که طی سال‌های اخیر رخ داده و متاسفانه خسارات جانی زیادی بر جای گذاشته است، رویکرد خانواده‌های ایرانی باید به گونه‌ای باشد که بتوان طرح خودامدادی را بین آن‌ها اجرا کرد؛ در واقع هر خانواده باید یک امدادگر داشته باشد تا در مواقع بحرانی و قبل از این‌که نیروهای امدادگر به مکان بحران‌زده برسند، بتواند خانواده خود را تا حد زیادی از مخاطرات بعدی نجات دهد و میزان تلفات جانی را کاهش دهد.

 

این مسئول با بیان این‌که ارائه آموزش‌های همگانی در اولویت برنامه‌های ما قرار دارد و شهروندان باید بیش از پیش این موضوع را مدنظر قرار دهند، ادامه داد: ماده 92 قانون برنامه توسعه ششم در خصوص آموزش‌های همگانی وظیفه‌ای بر دوش جمعیت هلال‌احمر گذاشته که نشان از اهمیت این موضوع دارد. این در حالی است که بخش عمده‌ای از کادر جمعیت، نیروهای داوطلب هستند که در برنامه‌ها و فعالیت‌های مختلف حضور دارند.

 

وی افزود: خوشبختانه طرح خادم در راستای افزایش آگاهی‌های عمومی مدتی است که در حال اجرا است و امیدواریم که شرایط را برای کاهش خطرپذیری و افزایش تاب‌آوری جامعه بهبود ببخشد؛ در واقع، در طرح خادم که آموزش خانواده برای مقابله با مخاطرات است، مربیان با مراجعه به درب منازل آموزش‌های همگانی را به اعضای خانواده ارایه می‌دهند و پیشبرد طرح می‌طلبد که خانواده‌ها نیز برای دریافت آموزش‌های همگانی امداد و نجات راغب باشند.

 

میرزایی خاطرنشان کرد: متاسفانه تعداد زیادی از مردم حتی با وجود آن‌که آموزش‌های همگانی امداد و نجات رایگان است، نسبت به آن بی‌توجه هستند. با این وجود جمعیت هلال‌احمر مکلف است که نسبت به آموزش‌های همگانی اقدام کند و برای این منظور نیاز به حمایت مدیریت شهری دارد.

 

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان زنجان گفت: استان زنجان، هفت مرز مشترک با سایر استان‌ها دارد و در خصوص تقویت و توسعه شبکه امداد و نجات خود گام‌های مهمی بردارد. در این راستا کمک و حمایت مسئولان نقش چشم‌گیری ایفا می‌کند؛ در واقع با پشتیبانی مسئولان و تخصیص اعتبار برای تامین تجهیزات بیشتر، زمینه برای توسعه شبکه امداد و نجات کشور فراهم می‌‌شود .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: